هلاکت ۶۰ تروریست الشباب در درگیری با ارتش سومالی

شناسهٔ خبر: 91176 -
اخبار سراسری
منابع خبری گزارش دادند در درگیری میان نیروهای ارتش سومالی و نیروهای گروه تروریستی الشباب در مرکز این کشور، ۶۰ تن از آنها کشته شدند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری فرانسه، نیروهای الشباب پس از انجام عملیات انتحاری در یک مرکز نظامی در ایالت «جلمدج» به آن حمله کردند و با نیروهای نظامی درگیر شدند.

بر اساس این گزارش، در درگیری‌ها در این مرکز نظامی که در ۱۲۲ کیلومتری شهر طوسمریب واقع شده، ۶۰ تن از نیروهای الشباب کشته شدند.

این در حالی است که گروه تروریستی الشباب با تائید این حمله مدعی شده است که دستکم ۲۷ تن از نیروهای نظامی را در این حمله کشته‌اند.

الشباب یک گروه مسلح تروریستی وابسته به شبکه القاعده است و بسیاری از عملیات‌ تروریستی را که منجر به جان باختن صدها نفر در آفریقا شده، پایه‌ریزی کرده است.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو پایتخت سومالی یورش برده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا اجرا کرده است.

گروه الشباب قصد حمله به واحدهای اتیوپی در نیروهای مأموریت اتحادیه آفریقا در سومالی «AMISOM» داشته است و نیروهای هوایی اتیوپی علیه گروه الشباب در سومالی بارها دست به حمله زدند.

نیروهای اتحادیه آفریقا در سومالی تحت پشتیبانی سازمان ملل متحد است و نزدیک به ۲۰ هزار سرباز که اتباع اوگاندا، اتیوپی، بوروندی و کنیا هستند در آن فعالیت می‌کنند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات