پوتین خواستار حمایت از صنعت خودرو روسیه شد

شناسهٔ خبر: 91098 -
اخبار سراسری
ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه از دولت خود خواست تا برای حمایت از صنعت خودروسازی داخلی که در پی تحریم‌های غرب آسیب زیادی دیده است، تدابیری اتخاذ کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از شبکه سی ان ان، پوتین پنجشنبه شب در جلسه ای در مورد صنعت خودرو روسیه و رکود در فروش گفت: پس از آن‌که شرکای خودروسازی روسیه علی‌رغم تعهدات بلندمدت‌شان، یا تحویل‌ها را به حالت تعلیق درآوردند یا اعلام کردند که از بازار ما خارج می‌شوند، وضعیت آسان نیست.

وی در ادامه افزود: از دولت می‌خواهم با جزئیات بیشتر به ما بگوید که چه اقدامات سریعی برای حمایت از صنعت خودرو و ایجاد ثبات در بازار داخلی پیشنهاد می‌شود.

پوتین خاطر نشان کرد حجم تولید خودرو در روسیه در حال حاضر تحت تاثیر قرار گرفته و نسبت به سال گذشته به شدت کاهش یافته است.

به دنبال افزایش فشار غرب بر روسیه به دلیل حمله نظامی به اوکراین، فروش خودرو در این کشور در ماه مه (اردیبهشت- خرداد) ۸۳.۵ درصد کاهش یافت.

در کنار کاهش فروش خودرو، خروج بسیاری از برندهای خارجی از روسیه که از دهه ۲۰۰۰ به طور گسترده در این بازار سرمایه گذاری کرده بودند، کارخانه های داخلی را مجبور به توقف تولید کرد.

به گزارش انجمن کسب و کارهای اروپایی، فروش خودرو در روسیه یک سال قبل شش برابر بیشتر از فروش سال جاری بوده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات