ایران جزو ۱۰ کشور برتر تولید آثار سینمایی در جهان است

شناسهٔ خبر: 90947 -
اخبار سراسری
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی کشور گفت: امروز ایران جزء ۱۰ کشور برتر تولید آثار سینمایی در جهان است، این در حالی است که برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس میلیاردها دلار هزینه می کنند تا صاحب صنعت سینما شوند، اما توفیقات چندانی ندارند، چراکه نیروی انسانی لازم را ندارند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، "محمد خزاعی" روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با مدیرکل و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در تبریز اظهار داشت: خوشبختانه توسعه زیرساخت های سینمایی در سراسر کشور و حتی شهرستان‌ها، هم مطالبه مردم و هم مسوولان شده است و این نشانگر اهمیت و تاثیرگذاری سینماست.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از نظر تعداد مخاطبان سینما در رده ششم کشور قرار دارد، ادامه داد: خیلی وقت ها از کنار استعدادهای موجود در سینمای کشور به دلایل مختلف عبور می‌کنیم که به هیچ عنوان شایسته نیست، اعتقاد دارم در کنار این استعدادها باید به توسعه زیرساخت های سینمایی کشور به ویژه در شهرستان ها نیز توجه جدی شود.

وی با بیان اینکه نیازمند مراقبت جدی از تولیدات سینمایی هستیم، خاطرنشان کرد: اینکه هنرمندان سینمای یک شهر چه چیزی را و چگونه روایت می کنند، بسیار مهم است و می‌بایست به سراغ تولید آثار کیفی حرکت کنیم.

خزاعی با بیان اینکه اکنون ۶۰۰ سالن سینما در کشور فعال است، افزود: با سیاست های جدیدی که در دولت آغاز شده است، طی چهار سال آینده تعداد سالن‌های سینمای کشور به بیش از یکهزار سالن افزایش خواهد یافت.

وی در عین حال گفت: احداث سالن‌های سینما در برخی شهرهای کم جمعیت توجیه اقتصادی ندارد، چراکه میزان فروش بلیط فیلم های اکران شده، حتی کفاف هزینه‌های جاری آن سالن را نمی‌دهد.

خزاعی با بیان اینکه با بحران مخاطب در سینماهای کشور مواجه هستیم، افزود: ما نیازمند آسیب شناسی مخاطب هستیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات