وزیر امور خارجه پاکستان عازم ایران شد

شناسهٔ خبر: 90776 -
اخبار سراسری
یک هیات سیاسی و اقتصادی وزیر امور خارجه پاکستان را در سفر ۲ روزه رسمی به کشورمان همراهی می‌کند.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، «بلاول بوتو زرداری» وزیر امور خارجه پاکستان به دعوت همتای ایرانی خود و برای دیدار با مقام‌های بلندپایه کشورمان و گفتگو پیرامون توسعه روابط دوجانبه، لحظاتی پیش اسلام‌آباد را به مقصد تهران ترک کرد.

به گزارش ایرنا، بلاول زرداری روز سه‌شنبه و با بدرقه «سید محمدعلی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان از پایگاه هوایی نورخان در مجاورت اسلام‌آباد عازم سفر رسمی به ایران شد.

یک هیات سیاسی و اقتصادی وزیر امور خارجه پاکستان را در سفر ۲ روزه رسمی به کشورمان همراهی می‌کند.

زرداری قرار است امروز در تهران با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ایران دیدار کند.

وزیر امور خارجه پاکستان فردا چهارشنبه برای زیارت بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) عازم مشهد خواهد شد.

سفر بلاول زرداری به ایران همزمان با هفتاد و پنجمین سال برقراری روابط دیپلماتیک میان دو کشور همسایه و دوست ایران و پاکستان صورت می‌گیرد.

وزارت امور خارجه پاکستان روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: در طول سفر وزیر امور خارجه این کشور به ایران دو طرف تمامی ابعاد روابط دوجانبه از جمله روابط تجاری و اقتصادی، تامین برق مورد نیاز پاکستان از ایران، بازارچه‌های مرزی، تقویت ارتباطات جاده‌ای و ریلی نیز تسهیل رفت و آمد زایرین را بررسی خواهند کرد.

در این بیانیه آمده است: ایران و پاکستان براساس جغرافیای مشترک، پیوند‌های فرهنگی و پیوند‌های تاریخی مردم با مردم از روابط همکاری نزدیکی برخوردارند. این روابط برادرانه از طریق مبادلات مستمر در سطح بالا تقویت شده است. دو کشور هفتاد و پنجمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک در سال ۲۰۲۲ را جشن می‌گیرند.

«بلاول بوتو زرداری» سیاستمدار جوان و فرزند ارشد خانم «بی نظیر بوتو» نخست وزیر فقید پاکستان به عنوان رهبر حزب هم پیمان با دولت جدید این کشور هفتم اردیبهشت امسال وزیر خارجه و سکان‌دار دستگاه دیپلماسی پاکستان شد. وزیر امور خارجه کشورمان اولین مقام ارشد خارجی بود که ساعاتی پس از انتخاب وزیر جدید امور خارجه پاکستان طی تماس تلفنی با وی، از زرداری برای سفر به تهران دعوت به عمل آورد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات