فعالیت ادارات لرستان و کردستان با ۲ ساعت تاخیر

شناسهٔ خبر: 90736 -
اخبار سراسری
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان لرستان گفت: بنا بر تصمیم جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان لرستان ، فعالیت ادارات دولتی در ۶ شهرستان استان روز سه شنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز شود.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست لرستان،"علی سالاروند" اظهار داشت: با توجه به ورود موجی از گرد و غبار به استان و بنا بر پیش‌بینی اداره کل هواشناسی و تحلیل نقشه های مربوطه، جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان موضوع آیین‌نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۳) قانون هوا پاک دوشنبه شب تشکیل و این تصمیم گرفته شد.

به گفته وی بنابر این تصمیم به منظور جلوگیری از آثار سوء پدیده گرد و غبار روز سه شنبه در شهرستان‌های خرم آباد، پلدختر، رومشکان، کوهدشت، چگنی و دورود تمام ادارات، سازمان‌ها، شرکت ها (بجز؛ مراکز بهداشتی و خدمات رسان و نظامی و بانک ها که بر اساس مصوبات شورای عالی بانک ها تصمیم گیری خواهد شد) با ۲ ساعت تاخیر و در ساعت ۹ صبح شروع به کار می کنند و در سایر شهرستان‌های استان شروع و خاتمه کار ادارات طبق روال معمول خواهد بود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امتحانات دانش آموزان بعد از ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود ، امتحانات طبق برنامه قبلی در تمام استان برگزار خواهد شد.

سالاروند به مردم این شهرها اوصیه کرد همه افراد جامعه بخصوص گروه‌های حساس و دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند بیماران قلبی و عروقی و تنفسی از تردد غیر ضرور خودداری نمایند و ورزشکاران از فعالیت های شدید ورزشی در محیط های باز و آلوده اجتناب نمایند.

ادارات و مراکز آموزشی برخی شهرستان‌های کردستان امروز با ۲ ساعت تاخیر شروع بکار می‌کنند

در همین حال، روابط عمومی استانداری کردستان، متعاقب صدور اخطار هواشناسی سطح نارنجی و با توجه به تداوم آلودگی هوا در برخی مناطق استان کردستان، تمام ادارات، سازمان‌های دولتی، بانک ها، دانشگاه‌ها و مدارس در سه شهرستان سنندج، سقز و دیواندره امروز سه شنبه ۲۴ خرداد با ۲ ساعت تاخیر آغاز بکار خواهند کرد.

این تصمیم به دنبال هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان کردستان و به واسطه تداوم آلودگی هوا در برخی مناطق استان، به پیشنهاد کمیته اضطرار آلودگی هوا و با تصویب ستاد مدیریت بحران استان گرفته شد.

در اطلاعیه کمیته اضطرار آلودگی هوا استان آمده است:

تداوم فعالیت ادارات، سازمان‌ها و بانک‌ها در این سه شهرستان پس از بررسی آخرین وضعیت جوی و پایش شاخص های کیفیت هوا، متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

توده گرد و خاک محلی که از عصر روز دوشنبه در کردستان ایجاد شده است امروز نیز ادامه خواهد داشت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات