برنامه سازمان سنجش برای تامین امنیت آزمون آیلتس

شناسهٔ خبر: 90679 -
اخبار سراسری
همه مراکز و آفسایت ها باید در چارچوب قانون و مقررات و بر اساس استاندارد برای برگزاری آزمون همت کنند تا این آزمون همچون دیگر آزمون هایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آنهاست در صحت و سلامت کامل برگزار شود

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور از طراحی شورای اعتبارسنجی و سیاستگذاری آزمون آیلتس خبر داد و گفت: لازم است مراکز برگزاری آزمون آیلتس با تعامل با یکدیگر شورای اعتبارسنجی و سیاستگذاری را طراحی کنند تا بتوانیم امنیت صد درصد این آزمون را تامین کنیم.

دکتر عبدالرسول پورعباس در جلسه مشورتی با مراکز و سایت های برگزاری آزمون آیلتس ضمن اشاره به سابقه طولانی مدت سازمان سنجش آموزش کشور، گفت: این سازمان از ابتدای تأسیس بر اساس عدالت و شفافیت آزمون های مختلف را با بهترین شکل ممکن و امنیت کامل برگزار کرده و هرگز بین داوطلب روستایی در دور ترین منطقه کشور با افراد متمول یا عالی رتبه هیچ گونه تفاوت و تبعیضی قائل نیست .

وی ادامه داد: سازمان سنجش در حوزه عدالت آموزشی، تکیه گاه اصلی و مطمئن تمام سیستم آموزشی و ورودی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است و اگر این اعتماد خدشه دار شود، عملا همه آموزش عالی زیرسوال می رود. لذا دقت نظر و تابعیت از قوانین و مقررات در تمام آزمون ها از جمله برگزاری آزمون آیلتس باید رعایت شود.

وی با اشاره به سابقه سازمان سنجش در برگزاری آزمون های خارجی گفت: اولین آزمون تافل به صورت الکترونیکی و بدون کاغذ در ایران توسط این سازمان برگزار شد و ما می توانیم بر اساس قانون و شفافیت آزمون آیلتس را با امنیت کامل برگزار کنیم.

رییس سازمان سنجش و آموزش کشور ادامه داد: متاسفانه گزارشاتی از تخلفات در آزمون آیلتس اعلام شده لذا لازم است مراکز برگزاری آزمون آیلتس با تعامل با یکدیگر شورای اعتبارسنجی و سیاستگذاری را طراحی کرده و به مرحله اجرا درآورند تا بتوانیم امنیت صد درصد این آزمون را تامین کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی اظهار کرد: سازمان سنجش در طی چند ماه گذشته نظارت بر فرایند برگزاری آزمون آیلتس را افزایش داده و آماده است با همکاری وزارت کشور، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال امنیت کامل این آزمون را نیز تامین کند.

دکتر پورعباس گفت: هر سال قرار است جشنواره سازمان سنجش برگزار شود که در این جشنواره ما از بهترین مراکز برگزار کننده آزمون زبان های خارجی نیز از جمله آزمون آیلتس تجلیل می کنیم تا ارتباط دو سویه سازمان سنجش با مراکز و آفسایت های برگزار کننده آزمون که جز بخش خصوصی هستند مستمر و مثمرثمر باشد.

رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در پایان با اشاره به نقش موثر دانشگاه ها در برگزاری آزمون آیلتس خاطرنشان کرد: دانشگاه ها در این حوزه به خوبی می توانند نقش آفرینی کنند چرا که با سابقه علمی، آموزشی و تجربه ای که دارند می‌تواند جایگزین خوبی برای هتل ها باشند تا امنیت برگزاری آزمون تضمین شود.

وی تاکید کرد: در این مسیر همه مراکز و آفسایت ها باید در چارچوب قانون و مقررات و بر اساس استاندارد برای برگزاری آزمون همت کنند تا این آزمون همچون دیگر آزمون هایی که سازمان سنجش مجری برگزاری آنهاست در صحت و سلامت کامل برگزار شود و باعث عدالت گستری و اطمینان خاطر مردم عزیز شویم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات