بهره‌برداری از ایستگاه ۱۷ شهریور در خط ۷ مترو تهران

شناسهٔ خبر: 90440 -
اخبار سراسری
ایستگاه مترو شهدای ۱۷ شهریور در خط هفت مترو تهران همزمان با سالروز ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در مراسمی به بهره برداری رسید.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، مسعود درستی روز شنبه در مراسم افتتاحیه ایستگاه شهدای ۱۷ شهریور گفت: این ایستگاه در خط هفت مترو تهران به‌ عنوان یک‌صد و چهل و سومین ایستگاه شبکه مترو تهران در مراسمی با حضور شهردار تهران به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: این ایستگاه که در تقاطع بلوار قیام و خیابان ۱۷ شهریور واقع شده، چهارمین ایستگاهی است که در دوره کنونی مدیریت شهری افتتاح می‌شود.

به گفته وی، ایستگاه مترو ۱۷ شهریور در مرز مناطق ۱۴ و ۱۲ قرار گرفته و ایستگاهی تبادلی با خط ۶ به شمار می‌آید.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه ادامه داد: کار احداث این ایستگاه از سال ۹۴ آغاز شده و پس از ۹ سال این ایستگاه مورد استفاده شهروندان قرار گرفت.

وی ادامه داد: افتتاح این ایستگاه و جمع‌آوری کارگاه عملیات عمرانی آن، به معنای آزادسازی بخش باقی‌مانده از بلوار قیام است که این بلوار در شکل جدید خود که به امکانات ویژه‌ای مجهز شده ، به طور کامل بازسازی و بازگشایی می‌شود.

وی با بیان اینکه افتتاح این ایستگاه در تحقق شعار کاهش فاصله شمال و جنوب تهران بسیار حائز اهمیت است گفت:‌در راه‌اندازی این ایستگاه بیش از ۱۱۲ مترمربع خاکبرداری شده و ۴۵ هزار مترمربع بتن‌ریزی صورت گرفته همچنین هفت هزار مترمربع سنگ‌کاری انجام شده و به طور کل ۳۷۵ میلیارد تومان هزینه در این ایستگاه صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران خاطرنشان کرد: تا پایان امسال دو ایستگاه میدان کتاب و شهید دادمان در خط هفت نیز افتتاح خواهد شد.

خط هفت مترو تهران بطول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات