راهنمای خرید بخارشوی خانگی برای نظافت خانه

شناسهٔ خبر: 90435 -
اخبار سراسری
حتما بارها انواع بخارشوی را در فروشگاه های مختلف مشاهده کرده اید. اگر شما نیز می خواهید امسال یک بخارشوی قوی و پرکاربرد برای منزل خود خریداری کنید، لازم است با نکات مهمی که این خرید را برای شما آسان تر خواهد کرد آشنا شوید. در ادامه تعدادی بخارشوی خانگی قدرتمند را برای شما معرفی خواهیم کرد.

راهنمای خرید بخارشوی خانگی برای نظافت خانه

چرا خرید بخارشوی خانگی ضروری است؟ 

شاید در مواقع مختلفی نیاز داشته باشید بخش های مختلفی از منزل را ضد عفونی کرده و شستشو دهید. برای مثال اگر حیوان خانگی داشته باشید، بخارشوی بسیار به کار شما خواهد آمد. وقتی گربه نازنینتان روی مبل ها و یا لباستان راه برود و همه جا را پر از مو کند به این نتیجه خواهید رسید. در این صورت ممکن است از خودتان بپرسید چگونه موی گربه را از روی لباس پاک کنیم اینجاست که بخارشوی نجات دهنده شما خواهد بود. 

از طرفی از اگر به نظافت منزل خود بسیار اهمیت می دهید و تمیزی همه لوازم اعم از پرده ها، مبلمان، صندلی ها، موکت ها و … برای شما خیلی مهم است باید به فکر تهیه یک بخارشوی باشید تا در مدت زمان کوتاه و با صرف انرژی کم بتوانید همه این موارد را تر و تمیز کنید. 

جالب است بدانید کاربردهای بخارشوی خانگی فقط به این موارد محدود نمی شود. می توانید این از این دستگاه قدرتمند برای تمیز کردن پنجره ها، شیشه ها و حتی کاشی های جرم گرفته حمام نیز استفاده کنید. به همین راحتی با قدرت بخار می توان تمام آلودگی، میکروب و کپک های روی سطوح مختلف را از بین برد. 

حالا که با ضرورت خرید بخارشوی خانگی و کاربردهای آن آشنا شدیم، بهتر است نگاهی به نحوه انتخاب بهترین بخارشوی خانگی نیز بیندازیم. برای بررسی این نکات مهم در ادامه با ما همراه باشید! 

برای انتخاب بهترین مارک بخارشوی خانگی به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

برای اینکه بتوانید بهترین بخارشو را برای استفاده در محیط منزل انتخاب کنید لازم است با تعدادی از معیارهای مهم در خرید و انتخاب بهترین برند دستگاه بخارشو آشنا شوید. همه این عوامل و معیارها دست به دست هم می دهند تا بخارشوی با حداکثر توان خود نظافت منزل را به عهده بگیرد. 

از جمله این ویژگی های مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

میزان فشار بخار آب

میزان فشار بخار آب با معیاری به نام پوند بر اینچ مربع اندازه گیری می شود. بخارشوی هایی که میزان پوند بر اینچ بالاتری دارند با دمای بالاتر و قدرت بالاتری محیط را تمیز می کنند. پس لازم است اول از همه به میزان فشار بخار آب در خرید این دستگاه توجه کنید. بهتر است سراغ برندهای با فشار حداقل 5.3 بروید.

راهنمای خرید بخارشوی خانگی برای نظافت خانه

وزن دستگاه بخارشوی و مخزن آب آن

معمولا پیشنهاد می شود هنگام خرید دستگاه بخارشوی سراغ برندها و مدل هایی با مخزن آب بزرگتر بروید. این نکته صحیح است اما باید توجه داشته باشید که هرچه مخزن آب بزرگتر باشد، وزن دستگاه نیز بیشتر خواهد شد. از طرفی مخزن بزرگ نیز مدت زمان بیشتری در نظافت شما را یاری خواهد کرد.

با توجه به این نکات می توان به این نتیجه رسید که مخزنی با اندازه متوسط می تواند علاوه بر حمل و نقل راحت، مدت زمان معقولی نیز به تولید بخار و نظافت منزل بپردازد.

کنترل میزان بخار

به طور معمول بخارشوی ها در دو نوع دارای کنترل بخار و بدون کنترل تولید می شوند. در مدل اول شما می توانید با استفاده از ماشه بخارشوی میزان بخار خروجی را کنترل کنید. علاوه بر این در مواقعی که در بین نظافت منزل مکث می کنید نیز بخار و انرژی آن تلف نمی شود.

در بخارشوی های بدون کنترل همانطور که از نام آن نیز مشخص است، کاربرد کنترل بخصوصی روی میزان بخار آب خروجی از دستگاه ندارد. در این مدل بخار همواره به میزان مشخصی از دستگاه خارج می شود. مدل بدون کنترل برخلاف گزینه پیشین می تواند برای نظافت محیط های بزرگ مناسب تر باشد.

مدت زمان لازم برای گرم شدن دستگاه بخارشوی

همانطور که می دانید برای ایجاد بخار باید آب به دمای جوش خود برسد. مدت زمان رسیدن آب درون مخزن به دمای جوش و در نتیجه تولید بخار آب می تواند در برندهای مختلف بخارشوی با هم متفاوت باشد. این ویژگی به شما نشان می دهد که چقدر پس از روشن کردن دستگاه می توانید از آن استفاده کنید.

به طور معمول بخارشوی های دستی برخلاف بخارشوهای سیلندری سریع تر گرم می شوند. اگر شما نیز دوست ندارید مدت طولانی برای گرم شدن بخارشو منتظر شوید، بهتر است سراغ گزینه هایی با زمان گرم شدن کمتر از 30 ثانیه بروید.

وسایل و لوازم جانبی بخارشو

برای اینکه یک دستگاه بخارشو در همه محیط ها کاربردی باشد و از پس نظافت لوازم مختلف منزل برآید، لازم است تعدادی از لوازم جانبی را نیز به همراه داشته باشد. از جمله این لوازم ضروری و کاربرد می توان به برس مخصوص تمیز کردن مبلمان و پرده ها، پدهای ویژه پاک کردن شیشه ها، پارویی مخصوص تمیز کردن فرش و موکت، برس مخصوص تمیز کردن چربی روی سطوح مختلف، سری مخصوص نظافت کاشی های سرویس بهداشتی و حمام اشاره کرد.

پس حتما در حین خرید بخارشو به لوازم و تجهیزات جانبی موجود در بسته آن نیز توجه داشته باشید.  بخصوص هنگام خرید تعداد حوله های تمیز کننده را نیز بررسی کنید. هرچند این حوله ها قابلیت شستشو دارند اما در هر صورت وجود حوله اضافی و یدک نیز خالی از لطف نیست.

بدنه و تجهیزات متصل به دستگاه

یکی از این موارد طول کابل دستگاه بخارشو است که بدون نیاز به پریز کار نظافت را آسان تر خواهد کرد. از آنجایی که قیمت نظافت منزل نیز نسبت به گذشته افزایش یافته است، با داشتن یک بخارشو با دسته بلند می تواند تمام قسمت ها را با هزینه کمتری خودتان نیز تمیز کنید.

علاوه بر دسته بلند داشتن بخارشویی با طول کابل بلند نیز می تواند به کارهای شما سرعت ببخشد. این کار شما را از تعویض پریزها بی نیاز خواهد کرد.

هنوز تمام نشده است! سه بخش دیگر از هر دستگاه بخارشوی قدرتمند فیلتر رسوب زدا، دسته تلسکوپی و مفصل گرداننده است. اگر در منطقه ای با سختی آب بالا زندگی می کنید، حتما پیش از خرید به بخش فیلتر بخارشو توجه کنید. مفصل گرداننده نیز به تمیز کردن گوشه و کنار منزل کمک می کند. در انتها نیز دسته تلسکوپی به کاهش فضای اشغال شده توسط بخارشو خانگی نیز کمک خواهد کرد.

راهنمای خرید بخارشوی خانگی برای نظافت خانه

بهترین مارک دستگاه بخارشو خانگی چیست؟

پس از بررسی موارد مختلف در خصوص انتخاب بهترین دستگاه بخارشو، نوبت به معرفی بهترین برندهای بخارشوی خانگی می رسد. مدل های مختلف برندهای معتبر عمده ویژگی های مرور شده در قسمت بالا را دارند. از جمله آنها می توان به برند کنوود، دلونگی و کرشر اشاره کرد. حالا بیایید تا این برندهای معتبر را با یکدیگر بررسی کنیم:

کاهش قیمت نظافت منزل با بخارشو کنوود

کنوود از برندهای نامی ژاپنی است که در تولید انواع مختلف لوازم برقی از جمله انواع بخارشو پیشرو است. یکی از بهترین مدل های بخارشو کنوود مدل SC590 است. این مدل بهترین گزینه برای شستشو و نظافت دیوارها، شیشه و حتی کف منزل است. با استفاده از این بخارشو قدرتمند می تواند انواع حشرات و باکتری های گوشه و کنار منزل خود را نیز تمیز کنید.

از دیگر ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مخزن 5 لیتری با توان 1400 وات
 • دارای سیم به طول 5 متر
 • مجهز به چراغ اعلان آمادگی بخار و سایر تجهیزات جانبی از جمله برس کف و کنج و برس فرچه ای برای نظافت کاشی ها
 • بخاردهی تزریقی با زاویه 10 درجه مناسب برای نظافت سطوح

بخارشو قدرتمند برند دلونگی

مدل SC100 دلونگی از دیگر گزینه های مطلوب برای از بین بردن آلودگی و چربی روی سطوح مختلف است. این برند ایتالیایی با صرف کمترین میزان انرژی بهترین نتایج را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

از سایر ویژگی های آن می توان موارد زیر را نام برد:

 • مناسب برای نظافت آینه، شیشه، سنگ و سایر سطوح
 • امکان پر کردن مخزن آب حین کار کردن دستگاه
 • فشار بخار قابل تنظیم
 • دارای 13 سری و برس مختلف
 • دارای برس مخصوص لباس

مارک کرشر و بخارشو آن

برند کرشر آلمانی که خط تولید آن در ایتالیا واقع شده یک مدل محبوب با نام SV7 به بازار عرضه کرده است. فشار بخار این مدل در 5 درجه و وضعیت مختلف قابل تنظیم است. این ویژگی کرشر را به بهترین گزینه برای تمیز کردن انواع سطوح تبدیل کرده است.

سایر ویژگی های آن در زیر قابل مشاهده است:

 • توان مصرفی 2200 وات
 • مجهز به سیستم مکش
 • دارای کابل 6 متری
 • دارای برس های مختلف از جمله سری مخصوص استفاده از مواد شوینده

سخن پایانی

در این مقاله نکات مهمی در خصوص انتخاب بهترین بخارشوی خانگی بررسی کرده و هریک از معیارهای ضروری بیان شده را شرح دادیم. سپس بهترین مارک های این دستگاه قدرتمند را نیز معرفی کردیم. بهترین مارک بخارشو از نظر شما کدام است؟ نظرات و تجربیات خود را در انتهای همین صفحه با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات