جمع آوری کالاهای هندی از قفسه فروشگاهی در کویت

شناسهٔ خبر: 90065 -
اخبار سراسری
خشم مسلمانان از اقدام موهن مقام هندی علیه پیامبر اسلام همچنان ادامه دارد و به اقدامات اقتصادی و تحریم کالاهای هندی هم کشیده شده است.


به گزارش تابناک به نقل از الخلیج آنلاین، خشم مسلمانان از اقدام موهن مقام هندی علیه پیامبر اسلام همچنان ادامه دارد و به اقدامات اقتصادی و تحریم کالاهای هندی هم کشیده شده است.

فروشگاه کویتی در پاسخ به فراخوانهای تحریم فعالان شبکه های اجتماعی در واکنش به اظهارات توهین آمیز مقامات حزب حاکم هند به ساحت پیامبر (ص)، محصولات هندی را از قفسه های فروش جمع آوری کرد.

الخلیج آنلاین گزارش داد: کویت پیش از این «سیبی جورج»، سفیر هند در کویت را احضار کرده بود و پاسخ رسمی به توهینهای سرزده از جانب سخنگویان حزب حاکم در هند را به اطلاع وی رساند. وزارت امور خارجه کویت، روز یکشنبه گذشته اعلام کرد که سفیر هند با «ولید علی الخبیزی»، معاون وزیر امور خارجه کویت در امور آسیا که یادداشت اعتراض رسمی کویت را به وی تسلیم کرد دیدار نمود. در این یادداشت اعتراض آمیز، کویت رد قاطعانه ومحکومیت اظهارات اهانت آمیز به ساحت رسول اکرم (ص) را ابراز کرد. وزیر امور خارجه کویت از هند خواست که به طور علنی عذرخواهی کند. حزب حاکم «بهاراتیا جاناتا» روز یکشنبه گذشته «نوبور شارما» و «ناوین جیندال»، دو سخنگوی رسمی حزب را از عضویت اصلی این حزب تعلیق کرد اما عذرخواهی رسمی امتناع کرد.

سخنان و مطالب بیان شده توسط دو عضو حزب حاکم هند درباره پیامبر اسلام (ص) که حاوی پیام های اهانت آمیزی است، باعث خشم بعضی کشورهای مسلمان شده و دولت هند تلاش می‌کند مانع از بروز یک تنش دیپلماتیک با این کشورها شود.

وزارت امور خارجه قطر هم در اعتراض به اقدام صورت گرفته سفیر هند را احضار و یادداشت اعتراضی را تحویل وی داد.

سازمان همکاری اسلامی در بیانیه‌ای، تاکید کرد: این توهین در راستای افزایش روند اسلام ستیزی و توهین به اسلام در هند صورت می‌پذیرد که در اقدامات سازمان یافته علیه مسلمانان و افزایش فشار بر آنها هویداست.

«فتحی حماد» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس هم توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد.

احمد الخلیلی مفتی اعظم عمان در بیانیه ای اظهارات توهین آمیز سخنگوی حزب حاکم هند علیه پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرد.

محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که توهین سخنگوی حزب حاکم هند به پیامبر گرامی اسلام (ص)، نشان‌دهنده ورشکستگی اخلاقی است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات