مخالفت سازمان ملل با اظهارات اردوغان درباره سوریه

شناسهٔ خبر: 88508 -
اخبار سراسری
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد عصر سه‌شنبه به وقت محلی در واکنش به خواسته رئیس جمهور ترکیه برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت که سوریه نیازی به عملیات نظامی بیشتر از سوی هیچ طرفی ندارد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «استفان دوجاریک» در کنفرانس خبری در نیویورک و در پاسخ به پرسشی درباره درخواست اخیر «رجب طیب اردوغان» برای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، گفت: ما در مواضع خود در دفاع از تمامیت ارضی سوریه پایبندیم و برآن تأکید می‌کنیم.

وی افزود: سوریه به عملیات نظامی بیشتری از سوی هیچ طرفی نیاز ندارد اما چیزی که نیاز دارد راه حل سیاسی و کمک‌های بشردوستانه بیشتر است. این دو موردی است که ما روی آن کار می‌کنیم.

اردوغان پیش تر در اظهاراتی از ناتو خواسته بود که برای اسکان آوارگان به این کشور در ایجاد منطقه امن در نوار مرزی با سوریه کمک کنند.

وزارت خارجه سوریه نیز در بیانیه‌ای گفته بود: اظهارات سخیف رئیس‌جمهور ترکیه مبنی بر ایجاد منطقه‌ای امن در شمال سوریه بازیچه‌ای خصمانه است که این کشور علیه سوریه و تمامیت ارضی آن به راه انداخته است.

در بیانیه وزارت امور خارجه تأکید شده بود: سوریه از جامعه جهانی می‌خواهد که برای دستیابی به اهداف کوته فکرانه‌ای که اثرات فاجعه باری بر امنیت، صلح و ثبات منطقه و جهان خواهد داشت، با اردوغان بر سر خاک دیگر کشورها چانه زنی نکنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات