سازمان جهانی بهداشت واکسن جدید چین را تأیید کرد

شناسهٔ خبر: 88073 -
اخبار سراسری
سازمان جهانی بهداشت واکسن کنویدسیا ساخت چین را به عنوان یازدهمین واکسن در برابر ویروس کرونا تأیید کرده‌ است.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری آناتولی، سازمان جهانی بهداشت در بیانیه ای اعلام کرد: واکسن کنویدسیا (Convidecia) تحت روش فهرست استفاده اضطراری بر اساس بررسی داده‌ها در مورد کیفیت، ایمنی، اثربخشی، برنامه مدیریت ریسک و مناسب بودن برنامه ای ارزیابی شد.

بر اساس بیانیه سازمان جهانی بهداشت، گروه مشاوره فنی برای لیست استفاده اضطراری که توسط سازمان تشکیل شده و متشکل از کارشناسان نظارتی از سراسر جهان است، تشخیص داده که واکسن کنویدسیا استانداردهای WHO برای محافظت در برابر ویروس کرونا را دارد و مزایای این واکسن، بسیار بیشتر از خطرات آن است.

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت، واکسن تک دوزی کنویدسیا ۶۴ درصد در برابر بیماری علامت دار و ۹۲ درصد در برابر ویروس شدید کرونا کارایی دارد.

واکسن کنویدسیا که توسط شرکت چینی کنسینو بایولوژیکس و موسسه بیوتکنولوژی پکن ساخته شده است، یک واکسن وکتوری تک دوز است که می‌تواند در دمای بین ۲ تا ۸ درجه سانتی گراد نگهداری شود.

تا کنون واکسن های آسترازنکا، جانسون و جانسون، فایزر، سینوفارم، سینوواک، کوواکسین، کوویشد، کواکس و نوواکسووید به عنوان واکسن های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت اعلام شده اند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات