کاهش چشمگیر مبتلایان به کرونا در هرمزگان

شناسهٔ خبر: 87447 -
اخبار سراسری
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: آمار مبتلایان و تلفات کرونایی در استان در هفته های اخیر با کاهش چشمگیری همراه بوده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از استانداری هرمزگان، احسان کامرانی عصر شنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: کاهش چشمگیر آمار مبتلایان باعث خروج کامل شهرهای هرمزگان از وضعیت نارنجی و زرد و آبی شدن بیشتر شهرستان های تابعه استان شده است.

وی خاطرنشان کرد: استقبال مناسب از واکسیناسیون سراسری نقش بسزایی در کاهش آمار مبتلایان و مرگ و میرهای کرونایی در هرمزگان داشته است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، با توجه به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در برخی نقاط جهان به ویژه اروپا، افزود:‌ رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای جلوگیری از شیوع موج جدید کرونا ضروری است و هشدارها در این زمینه را باید جدی گرفت.

کامرانی تصریح کرد: انجام واکسیناسیون و تکمیل دُزهای سوم و چهارم واکسن نقش بسزایی در ایجاد ایمنی در برابر موج های احتمالی ویروس کرونا دارد.

وی گفت: کادر درمان، افراد میانسال و افراد دارای بیماری زمینه ای باید برای حفاظت در برابر ویروس نسبت به تزریق دوز چهارم واکسن اقدام کنند.

کامرانی افزود: رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک تا بازگشت کامل استان به دوران قبل از شیوع بیماری کرونا ضروری است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: کارمندان و اصناف برای ایجاد ایمنی مناسب نسبت به تزریق دوز سوم واکسن اقدام کنند.

وی اظهارداشت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان و فرارسیدن فصل گرما رعایت تهویه مناسب در مراکز اداری، آموزشی و مجتمع های تجاری ضروری است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات