اوکراین میانجیگری مکرون را بیهوده خواند

شناسهٔ خبر: 87361 -
اخبار سراسری
ولودیمیر زلنسکی رییس جمهور اوکراین گفت که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه بیهوده تلاش می کند تا میان مسکو و کی یف میانجیگری کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، بر اساس متن مصاحبه ای که روز جمعه توسط کی یف منتشر شد، زلنسکی معتقد است که مکرون بیهوده تلاش می کند تا با پوتین رئیس جمهور روسیه گفت و گوی سازنده داشته باشد.

زلنسکی به تلویزیون ایتالیایی رای 1 گفت: ما نباید به دنبال راهی به غیر از خود روسیه باشیم و مکرون این کار را بیهوده انجام می دهد.

رییس جمهور اوکراین در ادامه افزود: من می دانم که او (مکرون) می خواست از میانجیگری بین روسیه و اوکراین نتیجه بگیرد، اما هیچ چیزی بدست نیامد.

به گفته زلنسکی، مسکو به دنبال پایان دادن به درگیری نخواهد بود تا زمانی که خود روسیه بخواهد و درک کند که به آن نیاز دارد.

کاخ الیزه با توجه به سخنان زلنسکی روز جمعه به خبرگزاری فرانسه گفت که مکرون هیچ وقت بدون موافقت رئیس جمهور اوکراین با ولادیمیر پوتین درباره چیزی گفت و گو نکرده است.

مکرون اوایل این هفته اعلام کرد که روسیه و اوکراین باید به یک آتش‌بس از طریق مذاکره برسند و تلاش‌های صلح با تحقیر روسیه تامین نخواهد شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات