نجات ۷ زن از محاصره آتش و دود مجتمع پزشکان در شیراز

شناسهٔ خبر: 87072 -
اخبار سراسری
رییس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: آتش سوزی در مجتمع دوازده طبقه بارانا واقع در میدان زرگری شیراز موجب محبوس شدن تعدادی از شهروندان در میان دود و آتش شد که با تلاش آتش نشانان جان هفت زن محبوس شده نجات داده شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، محمد هادی قانع شامگاه سه شنبه به خبرنگاران گفت: ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه، آتش سوزی این مجتمع اطلاع داده شد و بلافاصله ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، آتش نشانان ایستگاه های ۲، ۲۰، ۴ و ۵ به همراه خودروهای پشتیبانی را به سمت میدان زرگری روانه کرد.

قانع اظهار داشت: آتش سوزی از قسمت آشپزخانه کلینیک زیبایی در طبقه نهم این ساختمان آغاز و دود ناشی از آن به راهروها و طبقات دیگر نیز نفوذ کرده بود.

وی افزود: با بررسی اولیه تیم عملیاتی حاضر در محل مشخص شد تعدادی از شهروندان در محل حادثه محبوس شده و به دلیل شدت دود گرفتگی قادر به خروج از محل نبودند.

رییس سازمان آتش‌نشانی شیراز، تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از قطع جریان برق و گاز ساختمان، به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول با استفاده از لوله های آبرسانی، عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

وی ادامه داد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان به دستگاه های تنفسی مجهز شدند و پس از ورود به محل حادثه، اقدام به نجات نفرات کردند.

قانع خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله های آتش را پیش از سرایت به اطراف مهار کردند و در عملیات جستجو نیز هفت زن را به سلامت خارج و به محلی امن انتقال دادند.

وی در پایان گفت: در این حادثه به هیچ یک از افراد حاضر آسیبی وارد نشد و پس از ایمنی کامل محل و تخلیه کامل دود، ماموریت پایان یافت.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات