میشل عون: ۳۱ اکتبر از کاخ «بعبدا» می‌روم

شناسهٔ خبر: 87002 -
اخبار سراسری
رئیس جمهوری لبنان اعلام کرد، اکثریت پارلمانی که از صندوق‌های رای‌گیری انتخابات پارلمانی قریب الوقوع تعیین خواهد شد؛ در ترسیم جهت‌گیری انتخابات ریاست جمهوری در ماه‌های آتی تاثیرگذار خواهد بود.

 

 

به گزارش تابناک از ایسنا، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در جریان گفت‌وگو با روزنامه «الجمهوریه»، خاطرنشان کرد: تعجب می‌کنم که چگونه تبلیغات سیستماتیک و مشکوک از هم اکنون برای دشواری تشکیل دولت جدید پس از پانزدهم ماه مه و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در موعد مقرر خود، آغاز شده است.

وی تاکید کرد، بیان چنین پیش‌بینی‌هایی غیرقابل توجیه و بی‌اساس است چرا که نشان می‌دهد که کسانی وجود دارند که عرصه سیاسی را خالی کنند.

میشل عون در ادامه افزود: با پیش‌بینی تمامی این فرضیه‌های مشکوک، من تاکید می‌کنم که کاخ “بعبدا” را در ۳۱ اکتبر آتی ترک خواهم کرد و پس از این تاریخ یک لحظه در آن نخواهم ماند و اگر به هر دلیلی رئیس جدید انتخاب نشود، این دولت اداره کشور را در مرحله انتقالی برعهده می‌گیرد و اگر در بدترین احتمال تشکیل دولت جدید پس از انتخابات پارلمانی انجام نشود، امور بعد از ۳۱ اکتبر به دولت موقت محول می‌شود و اختیارات آن محدود خواهد بود.

رئیس جمهور لبنان در خصوص جبران باسیل، رئیس جریان ملی آزاد این کشور تصریح کرد: من هیچ نامزدی برای ریاست جمهوری ندارم اما در مورد باسیل، او شخصی ملی و وطن پرست و دارای انسانیت است. به عقیده من برعهده گرفتن پست ریاست جمهوری در این شرایط مهم، سخت و حساس است. در وهله نخست، به این خاطر که بحران انفجاری که برخاسته از مشکلات متراکم شده است، یک هولوکاست است. در وهله دوم این که اختیارات رئیس جمهور به دلیل ماهیت نظام سیاسی محدود شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات