فعالیت ۶۵ درصد از مردم در فضای مجازی

شناسهٔ خبر: 86997 -
اخبار سراسری
دبیر شورایعالی فضای مجازی در آیین گشایش دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش، گفت: ۶۵ درصد از افراد جامعه در فضای مجازی فعال هستند.

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، ابوالحسن فیروز آبادی گفت: با توجه به فعالیت اکثر مردم در فضای مجازی لازم است هر سال نمایشگاهی در این زمینه برگزار شود.

وی با بیان اینکه جزیره کیش دارای زیر ساخت‌های مناسب از جمله فرودگاه، هتل و فضای نمایشگاهی مناسبی است، گفت: در شورایعالی فضای مجازی به دنبال طراحی و اجرای پروژه شبکه مدیریت اطلاعات هستیم و دولت بودجه قابل توجهی در حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این نمایشگاه با بیان اینکه حوزه اقتصاد دیجیتال دارای ظرفیت‌های بزرگی در عرصه اقتصاد است، گفت: باجذب و حمایت از فعالان این عرصه در زمینه سرمایه گذاری در مناطق آزاد و هوشمندسازی شهر‌ها می‌توانیم بهره ببریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز لازمه شهر هوشمند را داشتن شهروندانی هوشمند دانست و گفت: درصدد هستیم زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات جزیره کیش را توسعه دهیم و به هوشمندسازی آن سرعت ببخشیم.

در دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش ۱۹۰ شرکت از ۱۷ استان کشور در قالب ۴۵۰ غرفه نمایشگاهی شرکت کرده اند.

شرکت‌های فعال در عرصه های دانش بنیان، استارت آپ‌ها، بانک‌های مختلف، شرکت‌های فعال درعرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش و سرمایه گذاران در این نمایشگاه چشمگیر است.

دومین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش باهدف تحقق شعار سال و ضرورت پیشرو بودن این منطقه در زمینه‌های شهر هوشمند، فناوری‌های نوین مالی، بلاک چین و رمز ارز‌ها تا ۲۲ اردیبهشت در محل دایمی نمایشگاه بین المللی کیش برپا است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات