وزیر دفاع سابق آمریکا:

ترامپ دستور تیراندازی به معترضان را می‌داد

شناسهٔ خبر: 86920 -
اخبار سراسری
دونالد ترامپ، مارک اسپر وزیر دفاع دولت خودش را سبک مغز و دست نشانده خواند.


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در پاسخ به ادعاهای مارک اسپر وزیر دفاع سابق دولت خودش، او را سبک مغز و دست نشانده خواند.

مارک اسپر به تازگی کتابی را درباره عملکرد خود در دوران ریاست جمهوری ترامپ منتشر کرده و در آن ترامپ را متهم کرد که دستور تیراندازی به معترضان به تبعیض نژادی و شلیک موشک به سمت مکزیک برای از بین بردن کارتل های مواد مخدر را داده بود.

ترامپ درمصاحبه با برنامه 60 دقیقه که در نشریه هیل منتشر شده، در پاسخ به این ادعاهای اسپر، ضمن رد این ادعاها، اسپر را فرد شکست خورده‌ای در دوران وزارت خود و بسیار ضعیف و نالایق خواند.

وی تاکید کرد اسپر چوب خشکی بود که تصور نمی کرد شغلش را از دست بدهد. او هر کاری که من می خواستم انجام می داد و به همین دلیل من او را سبک مغز و رئیسی پوشالی و دست نشانده می نامیدم. من از همان ابتدا این موضوع را فهمیده بودم.

ترامپ افزود: اسپر لزوم استفاده از قانون شورش را ممنوع کرد که در این قانون از نیروهای ارتش برای سرکوب نارآمی های مدنی استفاده می شد. حقیقت این است که من هرگز نیازی به استفاده از این قانون نداشتم.

این در حالی است که ترامپ در پاسخ به ادعای اسپر مبنی بر استفاده از موشک برای هدف قراردادن کارتل های مواد مخدر مکزیک، چیزی نگفت.

مارک اسپر در نوامبر 2020 و پس از درگیری لفظی با ترامپ بر سر وحشیگری های پلیس در پاسخ به معترضان به تبعیض نژادی در آمریکا، از سمت خود کنار گذاشته شد.

این در حالی است که مارک اسپر نیز در مصاحبه با شبکه سی بی اس اظهار کرد دولت بایدن در موضوع جنگ اوکراین، شروعی بی ثبات و متزلزل داشت.

وی گفت: هنگام آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، دولت بایدن موضعی ثابت اتخاذ نکرد و درباره این بحران واکنشی ترکیبی و شروعی متزلزل داشت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات