روسیه سفیر انگلیس را احضار کرد

شناسهٔ خبر: 86686 -
اخبار سراسری
وزارت خارجه روسیه عصر جمعه (به وقت محلی) اعلام کرد که دبورا برونرت سفیر انگلیس در این کشور را در اعتراض به تحریم‌های جدید انگلیس علیه رسانه‌های روسیه احضار کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از اسپوتنیک، این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که روسیه به واکنش سخت و قاطعانه به تمامی تحریم‌های اعمال شده لندن علیه مسکو ادامه خواهد داد.

انگلیس در اوایل ماه مه و در آخرین موج اقدامات خود برای افزایش فشار بر مسکو، تحریم‌هایی را علیه روزنامه‌نگاران و رسانه‌های روسیه اعمال کرد.

گفتنی است، انگلیس از زمان آغاز جنگ اوکراین به بازیگر فعالی در عرصه این نبرد تبدیل شده و با اتخاذ مواضع ضد روسی، ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی و اعمال تحریم‌ علیه روسیه به تنش‌ و درگیری‌ها دامن زده است.

نخست‌وزیر انگلیس که سه هفته پیش در سفری غیرمنتظره به کی‌یف سفر و با «ولودمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین دیدار کرد، در اظهاراتی مدعی شد که حوادث در این کشور، اعتبار ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه را برای همیشه لکه‌دار کرده است.

نخست‌وزیر انگلیس اضافه کرد: «فشارها و تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را افزایش خواهیم داد و هر هفته تحریم‌های جدیدی را علیه روسیه اعمال می‌کنیم».

این درحالیست که رئیس جمهور روسیه روز ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس به رسمیت شناخت.

پوتین سه روز پس از آن، پنجشنبه ۵ اسفند نیز عملیاتی نظامی که آن را «عملیات ویژه» خواند، علیه اوکراین آغاز کرد و به این ترتیب روابط پرتنش مسکو - کی‌یف به رویارویی نظامی تغییر وضعیت داد.

درگیری‌ها در اوکراین و واکنش‌ها به اقدام روسیه همچنان ادامه دارد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات