هزینه‌های عجیب و غریب ترکیه برای عملیات‌های نظامی

شناسهٔ خبر: 86672 -
اخبار سراسری
گزارش فعالیت وزارت دفاع ترکیه نشان می‌دهد که این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی علاوه بر هزینه ۱۳۵میلیون دلاری عملیات ها و اقدامات نظامی خارج از کشور، بیش از ۷۰ میلیارد لیر(واحد پول ترکیه) صرف حوزه امنیت ملی و ۲۰۰ میلیون لیر نیز صرف ساخت دیوار مرزی با ایران و سوریه کرده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، پایگاه اینترنتی بیانت در گزارشی نوشت: برخی از هزینه‌های انجام گرفته که در گزارش فعالیت وزارت دفاع ترکیه منعکس شده نشان می‌دهد که ترکیه حدود ۷۰ میلیارد لیر (هر دلار آمریکا برابر با ۱۴.۹۳ لیر است) را صرف دفاع و امنیت ملی در سال ۲۰۲۱ کرده است.

براساس این گزارش، بودجه ۶۰ میلیارد و ۵۴ میلیون لیری در نظر گرفته شده برای دفاع و امنیت ملی تا پایان سال به ۶۹ میلیارد و ۱۶۰ میلیون لیر افزایش یافته است.

از سوی دیگر ترکیه در سال گذشته میلادی ۲ میلیارد لیر نیز صرف عملیات نیروهای نظامی این کشور با هدف «حمایت و حفاظت از صلح در خارج از کشور» کرده است. این عملیات‌ها به طور عمده در لبنان، بوسنی و هرزگوین و در هماهنگی با سازمان ملل و اتحادیه اروپایی در افغانستان انجام شده است.

از سوی دیگر در این گزارش به توافقات برای همکاری مالی با کشورهای جمهوری آذربایجان، افغانستان، آلبانی، بوسنی و هرزگوین، گامبیا، مونته نگرو، قرقیزستان، مقدونیه شمالی، ازبکستان، سومالی، تونس، ترکمنستان و اوکراین اشاره شده است.

دیوارهای مرزی

یکی دیگر از هزینه‌های صورت گرفته در گزارش فعالیت وزارت دفاع ترکیه مربوط به ساخت دیوار در مرزهای این کشور با ایران و سوریه بوده است. ساخت این دیوارها در سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیون لیر هزینه داشته از جمله اینکه ۲۸۴ دوربین نیز در این دیوارها نصب شده است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات