یک شرط متفاوت و زیبا برای ازدواج

شناسهٔ خبر: 86667 -
اخبار سراسری
معصومه ابتکار، معاون سابق زنان و امور خانواده رییس جمهور در صفحه اینستاگرام خود تصویری از یک عقدنامه با شرط ازدواج متفاوت منتشر کرد.

به گزارش «تابناک»، در این عقدنامه در بخش سایر شرایط زوجه شرط ازدواج را باسواد کردن ده کودک محروم از تحصیل عنوان کرده است.

گفتنی است، شروط ضمن عقد به شروطی گفته می شود که هر یک از زوجین می توانند آن شرط را در عقدنامه قید کنند و طرف مقابل را نسبت به آن ملزم کنند.تا قبل از وقوع عقد زوجین نسبت به هم تکلیفی ندارند ولی بلافاصله پس از جاری شدن خطبه عقد و امضای زوجین این حقوق و تکالیف نافذ شده و قابل اعمال هستند.بنابراین لازم است زوجین نسبت به حق و حقوق خود قبل از عقد بین خود به نتیجه برسند. البته این حقوق و تکالیف را می‌توان در عقد نامه قید کرد که بتوان در مواقع لزوم به آن استناد کرد.

این قبیل حقوق و تکالیف رو که زوجین برای یکدیگر ایجاد می کنند را شروط ضمن عقد می‌گویند. البته در دفترچه های عقدنامه شروطی پیش بینی شده که به شروط ۱۲ گانه ضمن عقد معروف هستند. لازم است که این شروط توسط هر دو نفر مطالعه شده و سپس زوجین با آگاهی کامل از آنها نسبت به امضای آن اقدام کنند. این ۱۲ شرط انحصاری نیست و زوجین می‌توانند شروط دیگری را به آنها اضافه کرده و یا برخی شروط را تایید نکنند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات