بیماری کشنده در کمین کودکان کار جنوب محله کن و حاشیه بزرگراه همت

قدرت انتقال سرخک ۱۰برابر کروناست

شناسهٔ خبر: 86559 -
اخبار سراسری
اداره سلامت شهرداری منطقه ۵ با هدف مراقبت از کودکان کار و کارگران، از این افراد آزمایش سل می‌گیرد و به آنها واکسن سرخک می‌زند.

 

به گزارش تابناک به نقل از همشهری آنلاین، اداره سلامت شهرداری منطقه ۵ با کمک مرکز بهداشت غرب تهران، طرح حمایت بهداشتی از کودکان کار و کارگران مستقر در اسکان‌های کارگری را آغاز کرده است. در این طرح، علاوه بر تزریق واکسن سرخک، تست سل نیز از کودکان و کارگران گرفته می‌شود.

«شهرزاد بدخش»، مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه ۵، درباره اهمیت آزمایش سل در بین کوکان کار غرب تهران می‌گوید: «تعامل کودکان کار و کارگران در غرب تهران با اتباع افغانستانی، به‌خصوص در محدوده جنوبی محله کن و حاشیه بزرگراه همت، زیاد است. از آنجا که شیوع بیماری سرخک و سل در بین افغانستانی‌ها زیاد بوده است، طرح حمایت بهداشتی اداره سلامت منطقه ۵ با کمک مرکز بهداشت غرب تهران برای واکسینه کردن این گروه آغاز شده است.»

بدخش درباره کنترل بهداشتی اتباع افغانستانی می گوید: «گروه بهداشتی اداره سلامت در مراسم نماز جمعه افغانستانی‌های مقیم غرب تهران حضور خواهند یافت تا آزمایش بیماری سل و واکسن سرخک این اتباع تکمیل شود.»

سرخک و سل از جمله بیماری‌های عفونی خطرناکی هستند که عوارض کشنده‌ای دارند. قدرت انتقال سرخک 10 برابر کروناست.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات