نفت دوباره به مرز ۱۱۰ دلار رسید

شناسهٔ خبر: 86483 -
اخبار سراسری
در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، مطرح شدن موضوع تحریم شدن نفت روسیه از سوی کشور‌های اروپایی باعث شد تا شاهد رشد ۴ درصدی قیمت نفت در بازار جهانی باشیم.

 

به گزارش تابناک؛ فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: در معاملات امروز بازار جهانی انرژی، قیمت نفت برنت ۳.۹۲ درصد رشد کرد و به ۱۰۹ دلار و ۸ سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت آمریکا هم ۳.۸۲ دلار بالا رفت و به ۱۰۶ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید.

به گزارش پایگاه رسمی سازمان کشور‌های صادرکننده نفت، اوپک، هر بشکه نفت تولیدی این سازمان در معاملات دیروز ۱۰۹.۸ دلار به فروش رسیده است.

به گزارش رویترز، انتشار اخبار مربوط به تصمیم اتحادیه اروپا برای تحریم نفتی روسیه اصلی‌ترین دلیل رشد قیمت این حامل انرژی در بازار جهانی بوده است.

در حالی که به خاطر نگرانی‌ها نسبت به پایین آمدن تقاضای نفت در بازار چین به خاطر شیوع دوباره کرونا و اعمال قرنطینه‌ها قیمت نفت چند روزی پایین آمده بود، اما حرف و حدیث‌ها مربوط به تحریم نفت روسیه از سوی اتحادیه اروپا به عنوان بزرگ‌ترین اتحادیه تجاری در جهان اثر عامل چینی را خنثی کرد و باعث رشد قیمت شد.

اورسولا فوندرلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا، امروز موضوع تحریم گام به گام نفت روسیه را به خاطر درگیری نظامی با اوکراین به همراه تحریم چند بانک روسی را مطرح کرده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات