تاکید وزرای‌خارجه ایران و ترکیه بر مدیریت منابع مشترک آب

شناسهٔ خبر: 86423 -
اخبار سراسری
وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه طی تماس تلفنی درباره برگزاری هفتمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو جانبه، برنامه ریزی برای انجام سفر رئیس جمهور ترکیه به تهران، حفاظت از محیط زیست و مدیریت منابع مشترک آبی گفتگو کردند.

به گزارش «تابناک» به نقل از مرگز رسانه‌ای وزارت امور خارجه دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ومولودچاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، طی تماس تلفنی درباره آخرین تحولات روابط دوجانبه و برخی مسائل منطقه‌ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کردند.

مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه ضمن تبریک عید سعید فطر به دکتر امیرعبداللهیان، ملت و دولت ایران، بر لزوم برداشتن گام‌های موثر و ملموس در راستای ارتقای روابط خوب و دوستانه دو کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه همچنین بر آمادگی آنکارا برای برگزاری هر چه سریع‌تر هفتمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی دو جانبه و برنامه ریزی برای انجام سفر رئیس جمهور ترکیه به تهران تاکید کرد.

چاوش اوغلو با اشاره به روابط خوب میان دو کشور همسایه و برادر گفت که پیرو توافق اخیر بعمل آمده، وی پیگیر مسائل محیط زیستی و مدیریت منابع آبی مشترک از طریق نهاد‌های ذیربط در ترکیه و تداوم برگزاری نشست‌های کمیته مشترک آب خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک عید سعید فطر، تداوم سفر مقامات عالیرتبه دو کشور را در راستای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط تهران و آنکارا دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای برگزاری هفتمین نشست شورای عالی همکاری‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، اظهار داشت، برگزاری این نشست گام مهمی در پیشبرد روابط و تحقق منافع دو کشور و ملت و گسترش مناسبات دوجانبه خواهد بود.

دکتر امیرعبداللهیان همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در حفاظت از محیط زیست و مدیریت منابع مشترک آبی را مورد تاکید جدی قرار داد.

وی بر اهمیت حل و فصل مسائل موجود باقیمانده در این زمینه و ضرورت تسریع همکاری‌های دوجانبه در قالب «کمیته مشترک ایجاد شده آب» با توجه به اهمیت موضوع تغییرات آب و هوایی و زیست محیطی تاکید نمود.

وزرای امور خارجه ایران و ترکیه بر تداوم رایزنی مستمر برای پیگیری موضوعات در دستور کار توسعه روابط دوجانبه و همچنین موضوعات منطقه‌ای و بین المللی مورد اهتمام مشترک تاکید کردند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات