رقابت گلزنان اروپا برای کسب جایزه بزرگ

شناسهٔ خبر: 85996 -
اخبار سراسری
سه مهاجم با قرار گرفتن در صدر جدول گلزن‌ترین مهاجمان اروپا درصدد تصاحب کفش طلای اروپا در سال ۲۰۲۲ هستند اما شانس یک بازیکن بیشتر از بقیه است.

 


به گزارش تابناک به نقل از مارکا، روبرت لواندوفسکی با ۳۳ گل در این فصل بوندسلیگا بار دیگر در رقابت برای کفش طلای اروپا پیشتاز است. مهاجم لهستانی فصل گذشته این جایزه را به دست آورد و در مسیر کسب این جایزه در سال جاری نیز قرار دارد.

در حال حاضر چیرو ایموبیله از لاتزیو با ۲۶ گل در سری آ و کریم بنزما از رئال مادرید که ۲۵ گل در لالیگا به ثبت رسانده است در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. مهاجم بایرن مونیخ برتری زیادی نسبت به این بازیکن‌ها دارد، اگرچه هنوز زمان برای زدن گل‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده است.

بنزما فصل فوق‌العاده‌ای را پشت سر می‌گذارد و غیرممکن نیست که بتواند در پنج بازی داخلی باقی‌مانده لوس بلانکوس ۸ گل به ثمر برساند و به لواندوفسکی برسد. با این حال، بعید است که لواندوفسکی گلزنی خود را متوقف کند. سه هفته تا پایان فصل جاری بوندسلیگا زمان باقی است و مهاجم بایرن مونیخ می‌تواند باز هم تعداد گل‌های خود را افزایش دهد.

در همین حال، بقیه لیست فاصله زیادی با این سه نفر دارند. کریستیانو رونالدو و لیونل مسی نسبت به سال‌های قبل افت کرده‌اند و دیگر در این زمینه پیشتاز نیستند. مسی در این فصل تنها ۴ گل در لیگ ۱ به ثمر رسانده است، در حالی که ۱۷ گل رونالدو در لیگ برتر برای او کافی نیست تا بتواند در بین ۱۰ نفر اول قرار گیرد.

رتبه‌بندی فعلی کفش طلایی ۲۰۲۲
روبرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ)

چیرو ایموبیله (لاتزیو)

کریم بنزما (رئال مادرید)

اوهی اوموجونفارو (ستاره سرخ)

دوسان ولاوویچ (یوونتوس)

کیلیان امباپه (پاری سن ژرمن)

محمد صلاح (لیورپول)

پاتریک شیک (بایر لورکوزن)

مارتین تریر (رن)

ویسام بن یدر (موناکو)

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات