تازه‌ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

شناسهٔ خبر: 85981 -
اخبار سراسری
شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۵۱۲ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۲۴۵ نفر رسیده، مرگ شش میلیون و ۲۵۶ هزار و ۳۸۴ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و ۴۶۵ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۸۷۷ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، بر اساس آمارهای رسمیِ همه‌گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار گرفته است.

همچنین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰.۴ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۳ هزار جان باخته پس از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان محسوب می‌شود و پس از آن هند با بیش از ۵۲۳ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونایی در این فهرست جهانی است.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۲۸.۵ میلیون مبتلا هم اکنون رکورددار ابتلا در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونایی در جهان است. همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۵ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوتی‌های این بیماری است.

جدول جهانی پاندمی کرونا

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۸۲,۹۵۴,۷۶۸ ۱,۰۲۰,۱۵۹
۲ هند ۴۳,۰۷۲,۴۸۶ ۵۲۳,۷۵۳
۳ برزیل ۳۰,۴۱۸,۹۲۰ ۶۶۳,۲۸۹
۴ فرانسه ۲۸,۵۴۲,۸۸۴ ۱۴۵,۷۱۱
۵ آلمان ۲۴,۶۰۸,۰۷۴ ۱۳۵,۶۰۸
۶ انگلیس ۲۲,۰۲۵,۹۲۵ ۱۷۴,۶۹۶
۷ روسیه ۱۸,۱۶۷,۲۸۱ ۳۷۵,۵۶۶
۸ کره جنوبی ۱۷,۱۹۴,۶۱۶ ۲۲,۷۲۴
۹ ایتالیا ۱۶,۳۴۹,۷۸۸ ۱۶۳,۲۴۴
۱۰ ترکیه ۱۵,۰۲۸,۳۹۷ ۹۸,۷۵۱

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۲۰ هزار و ۴۰۲ مورد ابتلا و ۱۴۱ هزار و ۵۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه شانزدهم در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

بر اساس آمار فوق پس از ایالات متحده، هند و برزیل تاکنون در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، کره جنوبی، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ژاپن، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، استرالیا، مکزیک، اوکراین، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، جمهوری چک، پرتغال، آفریقای جنوبی، کانادا، فیلیپین، سوئیس، پرو، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده‌ است.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات