آغاز پیگیری سریع رهنمودهای رهبری در دیدار دانشجویی

شناسهٔ خبر: 85935 -
اخبار سراسری
معاون فرهنگی وزیر علوم از پیگیری سریع و ویژه رهنمودهای رهبری در دیدار دانشجویی خبر داد و گفت: هزینه سه درصد بودجه برای فعالیت‌های فرهنگی از کل بودجه هر دانشگاه تصویب شده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دکتر کلانتری در نشست معاونین فرهنگی دانشگاه‌های منطقه یک با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها گفت: بازگشایی دانشگاه‌ها و آموزش حضوری پس از دوسال، یکی از اقدامات بزرگ در طول تاریخ آموزش عالی کشور بود و می‌توان گفت ابعاد این اتفاق بیش از همه در حوزه فرهنگی و اجتماعی خود را نشان داده است و معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها در کنار دیگر معاونتها در هر دانشگاه، برنامه‌ریزی‌های جدی برای این موضوع داشته و موفقیت‌های چشمگیری حاصل شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اظهار کرد: معاونان فرهنگی می‌بایست کنشگری فعالانه در سطح عمومی و رسانه‌ای داشته باشند و از این ظرفیت بهره گیری کنند؛ به عنوان مثال در موضوع بودجه دانشگاه‌ها و «تصویب ۳ درصد بودجه برای فعالیت‌های فرهنگی از کل بودجه هر دانشگاه»، یک برنامه‌ریزی و پیگیری مستمر و کنشگری دقیق رسانه‌ای از سوی معاونت فرهنگی، زمینه ساز این دستاورد مهم و سرنوشت ساز را برای حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را فراهم کرد. موضوعی که تاکنون سابقه نداشته و با یک هوشمندی و پیگیری به نتیجه رسید.

به گفته وی، از همه معاونان در دانشگاه‌ها می‌خواهیم که نسبت به موضوعات حساسیت زیاد داشته باشند و با پیگیری مستمر در موضوعات مختلف از جمله بودجه و امکانات در برنامه‌ریزی‌ها، هم‌افزایی و مشارکت در طرح‌های مختلف و فعالیت‌هایی که هر یک زمینه ایجاد نشاط و بکارگیری ظرفیت های دانشجویی را فراهم می‌کند، فعال باشند. حقیقت مطلب این است که بسیاری از فعالیتهای مؤثر فرهنگی‌ بودجه مستقل نمی‌خواهد و با قدری خلاقیت می توان از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده کرد.

دکتر کلانتری بخش اصلی صحبت‌های خود را به دیدار دانشجویان با رهبر انقلاب اختصاص داد و عنوان کرد: در دیدار شب سه‌شنبه با مقام معظم رهبری به نکات و مضامینی اشاره شد که کم‌نظیر بود. بحمدالله ایشان از وضعیت آموزش عالی و دانشگاه‌ها ابراز خشنودی کردند و تاکید ایشان بر افتخارآمیز بودن نهاد دانشگاه پس از انقلاب اسلامی و رابطه و تعامل چهاردهه‌ای میان دانشگاه و انقلاب، نقطه عطف بیانات معظم له در این دیدار بود. طرح مفهوم ‌«هویت دانشگاهی» از سوی ایشان، یک گزاره مهم برای ما در مسیر بازطراحی فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در آینده دانشگاه‌هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ وی گفت: ساعتی پس از دیدار با رهبر انقلاب، وزیر علوم با دستور ویژه‌ای، معاونت فرهنگی و اجتماعی را مسئول پیگیری و عملیاتی‌سازی رهنمودهای ‌معظم له تعیین کرد و من از همکارانم در معاونت تشکر می‌کنم که هم اندیشی مذکور را در فاصله زمانی کمتر از ۲۴ساعت از بیانات مهم رهبر انقلاب تشکیل دادند تا با همفکری دانشگاه‌های بزرگ و ممتاز کشور، برنامه ریزی جدی و مؤثری را جهت پیگیری منویات و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب داشته باشیم.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات