هشدار پلیس فتا درباره خرید هدیه هفته معلم

شناسهٔ خبر: 85885 -
اخبار سراسری
رییس پلیس فتا استان البرز با اشاره به ترفندهای مختلف کلاهبرداران اینترنتی ، درخصوص خرید اینترنتی هدیه گرامیداشت هفته معلم به کاربران هشدار داد.

به گزارش «تابناک»، رسول جلیلیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به درپیش بودن آیین گرامیداشت هفته گرامیداشت مقام معلم، کلاهبرداران از این فرصت سوءاستفاده و اقدام به برپایی سایت های فروشگاهی می کنند که پس از دریافت پول کالایی به خریدار ارائه نمی شود و یا کالای با کیفیتی بسیار پایین تر از کالای درخواستی به کاربر تحویل داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از شگردهای مجرمان سایبری برای کلاهبرداری از مردم ، انتشار آگهی‌های جعلی به عنوان فروش محصولات ارزان قیمت در سایت های واسط فروشگاهی است.

رییس پلیس فتا البرز افزود: کاربران فریب وعده‌های پوچ و تبلیغات اغواکننده کلاهبرداران را نخورده و قبل از رویت و اطمینان از اصالت و مدارک کالا اقدام به پرداخت بیعانه نکنند.

وی به کاربران صفحات اجتماعی توصیه کرد که فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بسیار حساس است و کاربران برای حفظ حریم خصوصی از هرگونه اطلاعات فردی خودداری کنند.

جلیلیان گفت: دانش آموزان و خانواده ها در صورت خرید اینترنتی به این مناسبت ، به اصالت سایت فروشگاهی و داشتن نماد اعتماد الکترونیک توجه داشته باشند.

رییس پلیس فتا البرز گفت: کاربران در صورت که شکایتی از کسب و کارهای اینترنتی دارای پروانه داشته باشند می توانند از مبادی ذیربط پیگیری نمایند.

وی، سایت پلیس فتا را مرجع کامل آخرین اطلاعات و تهدیدات سایبری معرفی کرد و از خانواد ها و عموم مردم خواست که برای پیشگیری و مقابله با هرگونه جرایم سایبری به مطالعه توصیه های این سایت بپردازند.

وی تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات