اجرای طرح «ناظر یک» برای مقابله با بدحجابی

شناسهٔ خبر: 85821 -
اخبار سراسری
حجت الاسلام خان محمدی گفت: منحصر کردن امر به معروف و نهی از منکر در یک عرصه یکی از خطاهایی است که در سال های اخیر از جانب برخی متولیان امر صورت پذیرفت.

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام سیدعلی خانمحمدی معاون مطالبه‌گری و اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعدازظهر امروز در نشستی با سردبیر خبرگزاری حوزه، گفت: طلاب و روحانیون پرچمداران و پیشگامان عرصه امر به معروف و نهی از منکر هستند.

وی افزود: حوزه در زمینه های مختلف علمی و اجرایی در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر می تواند ظرفیت های خود را به میدان آورد؛ به همین منظور تفاهم نامه ای مابین ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و مرکز مدیریت حوزه های علمیه به امضا رسیده است.

حجت الاسلام خانمحمدی خاطرنشان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر برنامه جامعی در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی و مشکلات ناشی از ترویج فرهنگ غربی تدوین نموده است.

وی آسیب به حیوانات مختلف برای نگهداری آن ها در منازل را متناقض حقوق حیوانات دانست و گفت: متأسفانه این موضوع به خوبی تبیین نشده است و بسیاری از افرادی که مدعای دفاع از حقوق حیوانات را دارند انواع جراحی ها و ایجاد نقص های جسمانی را بر حیواناتی از قبیل سگ یا گربه تحمیل می نمایند.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: در حوزه ناهنجارهای اجتماعی، بحث های جدی وجود دارد و باید مردم به عنوان بالاترین اهرم برای مقابله با آن ها به میدان بیایند.

وی با اشاره به مسئله محلات و مساجد افزود: از آنجا که ما به دنبال تحقق تمدن نوین اسلامی هستیم می بایست بدانیم که تا جامعه اسلامی نباشد این تمدن ایجاد نخواهد شد و تا محلات اسلامی نشوند این اتفاق نمی افتد.

حجت الاسلام خانمحمدی بیان داشت: مسجد باید در هر محله ای محور باشد و ائمه جماعات مورد اعتماد و رجوع مردم برای حل مشکلات آنان قرار گیرد.

وی گفت: با همه هجمه هایی که دشمن علیه ما دارد می بینیم که توده مردم در حوزه مباحث اعتقادی و دینی همچنان مشتاق شنیدن این موضوعات هستند.

معاون مطالبه گری و اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: منحصر کردن امر به معروف و نهی از منکر در یک عرصه یکی از خطاهایی است که در سال های اخیر از جانب برخی متولیان امر صورت پذیرفت.

وی با تأکید بر لزوم مقابله با ناهنجاری ها و تخلفات اداری عنوان داشت: ما امر به معروف و نهی از منکر را از نهادهای دولتی شروع کرده ایم.

حجت الاسلام خانمحمدی گفت: هجمه دشمن در فضای رسانه ای قابل توجه بوده و می بایست در این زمینه ما هم با افزایش سواد رسانه ای در میان طلاب و سایر مردم تهاجم متقابل را داشته باشیم؛ ۲۶۰ شبکه فارسی زبان بین المللی در حال فعالیت علیه جامعه اسلامی ما هستند.

وی ادامه داد: امروز بدحجابی و بی حجابی زیر پا گذاشتن قانون کشور است؛ در این راستا می خواهیم طرح «ناظر یک» را اجرایی نماییم.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر «گشت ارشاد مدیران»، «بررسی مشکلات صاحبان صنایع» و ... را از دیگر برنامه های این ستاد برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم خبرگزاری حوزه در عرصه رسانه ای یاری گر ما برای نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه باشد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات