پاسخ روسیه به اظهارات تحریک‌آمیز انگلیس

شناسهٔ خبر: 85722 -
اخبار سراسری
وزارت دفاع روسیه هشدار داد که تحریک مستقیم اوکراین توسط لندن برای ضربه زدن به اهدافی در سرزمین‌های روسیه، فورا با پاسخی متناسب منتهی خواهد شد.

 

«جیمز هیپی» وزیر نیروهای مسلح انگلیس روز سه‌شنبه گفت در صورتی که اوکراین به اهدافی در خاک روسیه با استفاده از تسلیحات انگلیسی حمله کند، این حمله را منصفانه در نظر می‌گیرد.

وزارت دفاع روسیه در واکنش به این اظهارات وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که اظهارات آقای هیپی درباره استفاده تسلیحات ساخت انگلیس برای حمله به اهدافی در داخل روسیه و این تحریک مستقیم توسط لندن، پاسخی متناسب دریافت خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد: «نیروهای ما آماده اجرای حملات تلافی جویانه دقیق علیه مراکز تصمیم گیری در کی‌یف هستند».

وزارت دفاع روسیه افزود: «حضور مستشاران غربی در مراکز تصمیم‌گیری در اوکراین، برای روسیه مشکلی برای واکنش ایجاد نخواهد کرد».

از سوی دیگر «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه)، وضعیت فعلی اوکراین را نتیجه توسعه‌طلبی نامحدود ناتو توصیف کرد.

خبرگزاری روسی «تاس» در این خصوص گزارش کرد، لاوروف در گفت وگو با «آنتونیو گوترش» دبیرکل ناتو در خصوص وضعیت اروپا و اوکراین و جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک تصریح کرد که وضعیت فعلی اوکراین، نتیجه سیاست‌های توسعه‌طلبانه نامحدود ناتو است.

وزیر امور خارجه روسیه سپس در ادامه با تأکید بر لزوم حمایت از غیرنظامیان اوکراین گفت که روسیه به همکاری با سازمان ملل در ارائه کمک به جمعیت غیرنظامی اوکراین علاقمند است.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در تاریخ 24 فوریه (پنجم اسفند ماه) به درخواست کمک جمهوری‌های دونباس لوهانسک و دونتسک برای دفاع در مقابل حملات اوکراین، دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد و هدف این عملیات را نازی زدایی و خلع سلاح اوکراین توصیف کرد و تأکید کرد که کی‌یف از درخواست خود برای پیوستن به ائتلاف ناتو کناره‌گیری کند.

روسیه از آن زمان تأکید کرد که تنها زیرساخت‌های نظامی اوکراین را هدف قرار می‌دهد و به هیچ عنوان به دنبال اشغالگری وحمله به غیرنظامیان نیست.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات