وعده مقام کاخ سفید به اسرائیل درباره ایران

شناسهٔ خبر: 85706 -
اخبار سراسری
مشاور امنیت ملی آمریکا در سفر مقامات صهیونیستی به واشنگتن، به آن‌ها اطمینان داده که با آنچه تهدیدات ایران علیه رژیم صهیونیستی خوانده، مقابله می‌کند.


به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، جیک سالیوان در دیدار با ایال هولاتا، همتای صهیونیستی خود در پی اتهام زنی‌ها به ایران، به صهیونیست‌ها اطمینان داد که با تهدیدات ایران علیه رژیم صهیونیستی مقابله می‌کند.

کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای پس از این ملاقات با بیان اینکه سالیوان با همتای صهونیستی خود درباره طیف وسیعی از مسائل امنیتی در سطح منطقه و جهان گفتگو کرد، مدعی شد: «سالیوان در این دیدار تاکید کرد که آمریکا نگرانی‌های اسرائیل در مورد تهدیدات امنیتی علیه اسرائیل به خصوص ایران را درک می‌کند و با آن‌ها هماهنگ است.»

طبق بیانیه کاخ سفید، طرفین در این دیدار توافق کردند که هماهنگی‌ها از طریق یک گروه مشورتی راهبردی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی را تقویت کرده و همکاری‌های امنیتی و دیپلماتیک را تا جایی که امکان دارد با دیگر شرکا در منطقه افزایش دهند. آن‌ها همچنین تقویت روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای هند و اقیانوس آرام را مورد بحث قرار دادند.

مشاوران امنیت ملی آمریکا و رژیم صهیونیستی به تحولات اخیر اوکراین پرداخته و بر ادامه حمایت از اوکراین برای مقابله با روسیه تاکید کردند. آن‌ها در انتها متعهد شدند که به هماهنگی نزدیک خود در مورد طیفی از مسائل امنیتی که برای دو طرف مهم است، ادامه دهند و نسبت به دیدار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از قدس اشغالی در ماه‌های آینده ابراز امیدواری کردند.

قابل ذکر است که هولاتا ریاست یک هیئت میان سازمانی را برای یک نشست مربوط به کارگروه راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی درباره ایران بر عهده دارد.

این دیدار در حالی صورت می‌گیرد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نیز روز یکشنبه در تماس تلفنی با نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره چالش‌های امنیتی مشترک منطقه‌ای و جهانی رایزنی کرد. طبق گزارش دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی، بنت با بایدن درباره حذف نشدن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست به اصطلاح سازمان تروریستی خارجی آمریکا گفتگو کرده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات