برف و کولاک در گلستان / چند جاده‌ غیرقابل تردد است

شناسهٔ خبر: 77382 -
اخبار سراسری
بارش برف و وقوع کولاک در ارتفاعات گلستان علاوه بر بستن جاده خوش ییلاق و چند مسیر دیگر، تردد وسایل نقلیه در بقیه راه‌های کوهستانی استان را منوط به استفاده از زنجیر چرخ کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، طبق پیش بینی هواشناسی، بارش مداوم و مستمر باران در مناطق کوهپایه و دشت و برف در ارتفاعات از ساعات پایانی دیشب پنجشنبه آغاز شد و کماکان نیز ادامه دارد.

شدت این بارش‌ها به گونه‌ای است که در برخی شهرها موجب آبگرفتگی شد و در ارتفاعات به دشواری در تردد انجامید.

سرگرد حبیبی فرمانده پلیس راه آزادشهر-شاهرود گفت که به دلیل بارش برف و وزش کولاک و نداشتن دید کافی رانندگان، از ساعاتی قبل، محور خوش ییلاق تا اطلاع بعدی مسدود شد.

به گفته وی به محض تامین ایمنی، این جاده بازگشایی و اعلام خواهد شد.

خبرنگار ایرنا گزارش داده که به علت برف و کولاک راه‌های دیگر ارتباطی گلستان - شاهرود شامل رامیان و توسکستان نیز مسدود است.

همچنین سرهنگ علی عبدی فرمانده پلیس راه گلستان جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بارش باران و لغزنده بودن مسیرهای ارتباطی استان، از ادامه بارش برف و بوران در جاده‌های کوهستانی و کاهش دید خبر داد و از رانندگان خواست با سرعت مطمئن و رعایت فاصله طولی مناسب رانندگی کنند.

وی از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری در جاده‌های کوهستانی خودداری کنند.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، امسال ۳۲ گروه راهداری را با بهره گیری از ۳۴۰ نیرو و ۱۴۰ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین و سبک برای اجرای ماموریت در طرح زمستانه به کار گرفته است.

اکیپ‌های راهداران، عوامل و ناوگان راهداری در آماده باش کامل هستند و مرکز مدیریت راه‌های گلستان نیز با شماره ۰۱۷۳۲۴۸۰۰۹ و تلفن گویای ۱۴۱ بطور شبانه‌روزی در خدمت همه مردم هستند.

از مجموع پنج هزار کیلومتر راه ارتباطی گلستان، هزار و ۵۰۰ کیلومتر کوهستانی بوده که ۷۰۰ کیلومتر از این محورهای کوهستانی دارای ۵۵ گردنه برفگیر است.

گلستان از غرب با مازندران، از جنوب با سمنان، از غرب با خراسان شمالی و از شمال با ترکمنستان همسایه بوده و بیشترین مبادی ورودی و خروجی آن هم با استان های سمنان، مازندران و خراسان شمالی است.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات