جاده خلخال به اسالم بازگشایی شد

شناسهٔ خبر: 77345 -
اخبار سراسری
جاده های اصلی استان اردبیل باز بوده اما با توجه به ریزش برف در اکثر آنها، داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان الزامی است.

به گزارش تابناک، سرپرست فرمانداری خلخال گفت: راه مسدوده شده از برف خلخال به اسالم با تلاش شبانه روزی راهداران برف‌روبی و بازگشایی شد.

سد جواد یحیی‌زاده روز پنجشنبه به ایرنا گفت: این جاده که از بامداد روز سه‌شنبه هفته جاری به علت بارش برف سنگین و کولاک شدید مسدود اعلام شده بود با هماهنگی صورت گرفته با فرماندار تالش از صبح امروز باز شده و تردد خودروها در این مسیر از سر گرفته شد.

وی اظهار کرد: از ابتدای بارش‌های برف در منطقه راه‌های خلخال به پونل‌،ماسوله وماسال مسدود شده و جاده خلخال - اسالم تنها راه ارتباطی مردم منطقه با استان گیلان می باشد.

وی با بیان اینکه حذف گردنه الماس با ایجاد یک حلقه تونل به طول 2 هزارو 500 متر تنها راه حذف مسیر پر خطر و برف گیرجاده خلخال - اسالم است، بیان کرد: اگر در سالیان گذشته هزینه‌های مربوط به نگهداری این راه در فصول سرد سال از جمله تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین برف‌روبی، هزینه خرید نمک و شن و دیگر هزینه‌ها صرف اجرای پروژه احداث تونل می‌شد هم اکنون مردم خلخال هرگز متحمل مشکلات ناشی از مسدودی شدن راه و یا استرس های روحی ناشی از بیم گذر از راه برف و کولاکی نمی شدند .

مرکز مدیریت راههای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل نیز اعلام کرد: که جاده های اصلی استان باز بوده اما با توجه به ریزش برف در اکثر آنها، داشتن زنجیر چرخ برای رانندگان الزامی است.

در روزهای گذشته بارش برف سنگین و کولاک شدید منجر به مسدود شدن چند باره جاده خلخال به اسالم ، جاده نیر - سراب و بروز مشکلات شدید تردد در دیگر جاده‌های استان شد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات