شیوع بیماری سالک در روستاهای اطراف تهران

شناسهٔ خبر: 76563 -
اخبار سراسری
ما با بیماری مواجه هستیم که کنترل آن به سادگی نیست و گاهی باید سال‌ها طول بکشد که بیماری کنترل شود. تقاضای من این است که مردم با مسئولان همکاری و توصیه‌های آن‌ها را رعایت کنند و رعایت بهداشت محیط منازل و اطراف منازل را جدی بگیرند.

به گزارش تابناک به نقل از ایلنا، رییس مرکز مدیریت بیماری علی و اگیر وزارت بهداشت از شیوع بیماری سالک در روستاهای اطراف تهران خبر داد.

 «محمدمهدی گویا»، رییس مرکز مدیریت بیماری علی واگیر وزارت بهداشت در نشستی خبری که به صورت مجازی برگزار شد، درارتباط با اخباری مبنی بر شیوع سالک در تهران و شهرهای اطراف آن گفت: هماهنگی‌های لازم با استانداری تهران و فرمانداران شهر برای کنترل این بیماری صورت گرفته است. کاری که باید انجام شود اقدامات بهداشتی در سطح محیط است. این اقدامات حرکت‌های چندبخشی هستند. کنترل حیوانات ولگرد، ماندآب ها، جمع آوری زباله‌ها و نخاله‌ها اهمیت زیادی دارد و هرکدام می‌تواند زمینه انتشار سالک باشد.

او افزود: نکته بسیار مهم این است که این اقدامات اگر هماهنگ با هم در زمان مناسب صورت نگیرد، بیماری گسترش پیدا می‌کند. ما با بیماری مواجه هستیم که کنترل آن به سادگی نیست و گاهی باید سال‌ها طول بکشد که بیماری کنترل شود. تقاضای من این است که مردم با مسئولان همکاری و توصیه‌های آن‌ها را رعایت کنند و رعایت بهداشت محیط منازل و اطراف منازل را جدی بگیرند. این بیماری عمدتا در مناطق روستایی تهران مشاهده شده است و اگر اقدامات لازم را انجام دهیم می‌توانیم آن را کنترل کنیم.

او افزود: اقدامات کنترل حشرات را تشدید کرده ایم. فرد مبتلا باید یک ماه تحت مراقبت باشد و دارو دریافت کند و بعد از درمان نیز باید تحت مراقبت باشد و زخمش را کنترل کند. کار ساده برای پیش گیری از این بیماری پوشاندن زخم فرد مبتلاست. خوشحالم که استانداری تهران از مساله کنترل این بیماری استقبال کرده و نیروهایش را بسیج کرده است و درحال اقدامات کنترلی هستند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات