کارگروه اضطرار آلودگی هوا فکر اساسی کند

شناسهٔ خبر: 76502 -
اخبار سراسری
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با بیان اینکه تعطیلی مدارس تاثیری بر کاهش آلودگی ندارد، گفت: کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای استان اصفهان فکر اساسی کند.

به گزارش «تابناک»، آذر کیوان امیر پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه کارگروه اضطرار آلودگی هوا برای استان اصفهان فکر اساسی کند، اظهار داشت: اگر روند کنونی ادامه یابد سال آینده که کرونا تمام شود مدارس ما به واسطه آلودگی هوا هر روز باید تعطیل باشد.

او با بیان اینکه دانش آموزان در شرایط آلودگی هوا فعالیت فیزیکی نباید داشته باشند، خاطرنشان کرد: موضوع تعطیلی مدارس تأثیری در آلودگی هوا ندارد، اگر بخواهیم مدارس را به دلیل آلودگی تعطیل کنیم از ابتدا تا پایان سال تحصیلی باید تعطیل شود زیرا اگر بارندگی نباشد هفته‌ای سه- چهار روز هوا آلوده است و در مدارس را باید کلاً بست.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان درباره علت تعطیل نکردن مقاطع متوسطه اول و دوم در روزهای اخیر، گفت: هم اکنون فصل امتحانات دانش آموزان است، کلاسی برگزار نمی‌شود و دانش آموزان پس از امتحان به خانه بازمی گردند، مدارس خودشان برای امتحانات برنامه‌ریزی و برخی یک روز درمیان امتحان برگزار می‌کنند، یک روز دانش آموز برای امتحان به مدرسه می‌رود یک روز نه، در حالی که در این شرایط تعطیل کردن تنها ادامه کلاس‌های حضوری را با مشکل مواجه می‌کند.

امیرپور افزود: از این رو کارگروه اضطرار آلودگی هوا به این نتیجه رسید که به جز مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و مدارس ابتدایی سایر مقاطع تحصیلی تعطیل نشود.

او تصریح کرد: تعطیل کردن مدارس به دلیل آلودگی هوا نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه به مشکلات تحصیلی دانش‌آموزان ما می‌افزاید.

شیوع اومیکرون در مدارس استان اصفهان گزارش نشد

امیرپور با بیان اینکه تاکنون شیوع کرونا و سویه اومیکرون که کلاس درس را درگیر کند، گزارش نشده است، ابراز داشت: هیچ مدرسه‌ای در استان نداشتیم که شیوع کرونا و اومیکرون داشته باشد زیرا اگر دانش آموزی علائم سرماخوردگی مانند تب و آبریزش بینی داشته باشد کلاس تعطیل می‌شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به تشدید پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان در برابر اومیکرون، اضافه کرد: تاکنون بیش از ۹۵ درصد فرهنگیان استان در برابر کرونا واکسینه شدند و نیز بالغ بر ۹۰ درصد دانش آموزان بین ۱۲ تا ۱۸ سال استان نیز دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و تلاش می‌کنیم این آمار به بالای ۹۵ درصد برسد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات