برف و کولاک در پیش است

شناسهٔ خبر: 76302 -
اخبار سراسری
سازمان هواشناسی ضمن هشدار درباره بارش برف و باران در ۸ استان توصیه کرد کاهش سفرهای غیرضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی در سفر، احتیاط در صعود به ارتفاعات و آمادگی دستگاه‌های امدادی برای عملیات برف‌روبی در دستور کار قرار گیرد.به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از نفوذ سامانه بارشی از بعدازظهر دوشنبه (۲۰ دی) تا سه‌شنبه (۲۱ دی) خبر داد.

مخاطرات حاصل از ورود این سامانه بارش باران و برف و وزش باد شدید موقت خواهد بود.

منطقه اثر این سامانه دوشنبه (۲۰ دی) در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، غرب کردستان ،کرمانشاه، ایلام و لرستان سه‌شنبه (۲۱ دی) استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود.

اثرات این مخاطره می‌تواند پدیده مه، لغزندگی و کاهش دید به ویژه در جاده‌های کوهستانی، کاهش دما، احتمال آسیب به ماشین‌آلات کشاورزی، اختلال در عملیات عمرانی و احتمال تاخیر در پرواز باشد.

سازمان هواشناسی توصیه می‌کند که کاهش سفرهای غیرضروری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی در سفر، احتیاط در صعود به ارتفاعات، عدم فعالیت‌های عمرانی مانند بتن‌ریزی و جوشکاری، مدیریت در مصرف انرژی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی و آمادگی دستگاه‌های امدادی برای عملیات برف‌روبی در دستور کار قرار گیرد.

هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات