رشد ۱۰۰ درصدی قاچاق دام در استان ایلام

شناسهٔ خبر: 76286 -
اخبار سراسری
دادستان ایلام با اشاره به افزایش تخلف در زمینه انتقال غیرقانونی دام در منطقه گفت: قاچاق دام در استان ایلام رشد ۱۰۰ درصدی دارد.

به گزارش تابناک، عبدالوهاب بخشنده در گفت وگو با تسنیم، با بیان این که وضعیت قاچاق دام خوب نیست اظهار داشت: پدیده مزموم قاچاق به ویژه قاچاق دام در استان ایلام رشد 100 درصدی دارد.

دادستان ایلام باابراز نارضایتی از اجای طرح خرید دام تضمینی در استان ایلام گفت: خرید دام تضمینی در حد یک شعار بوده و این موضوع یکی از عوامل اصلی افزایش تخلف است.

وی بیان داشت: برای مقابله با قاچاق دام نیازمند اجرای بحث پلاک‌کوبی دامها هستیم و اجرای موفق پلاک کوبی دام توام با نظارت بر اجرا و پرهیز از رها کردن طرح بعد از اجرا می‌تواند عامل بازدارنده در ادامه روند مستمر قاچاق دام در استان ایلام باشد.

این مقام ارشد قضایی یادآورشد: بحث پلاک کوبی دامها که می‌تواند در استان موثر باشد به نوعی ناقص بوده است و رفع نقص این طرح توسط مسئولان مرتبط ضرورتی است که غفلت از آن جایز نیست.

وی عمده افراد قاچاقچی دام در استان ایلام را از عشایر محلی عنوان کرد و گفت: بیشتر کسانی که قاچاق می کنند از عشایر هستند، هر چند پشت قضیه کسان دیگری هستند.

 

دادستان ایلام که در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ایلام با خبرنگار تسنیم سخن می‌گفت؛ گریزی به وضعیت قاچاق سلاح و مهمات زد و گفت: قاچاق اسلحه یک آسیب جدی است و بیسترین ورودی قاچاق سلاح مرز مهران و دهلران بوده که اقدامات بازدارنده برای این اقدام باید در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات