جزئیاتی از زندگی سفیر جدید فلسطین در تهران

سلام الزواوی کیست؟

شناسهٔ خبر: 76258 -
اخبار سراسری
انتصاب سلام، دختر صلاح الزواوی، به سفارت دولت خودگردان فلسطین بازتاب زیادی در میان فعالان فلسطینی داشت. اما سابقه حضور طولانی مدت خانواده او در ایران، پدر سلام چهل سال در ایران عهده دار منسب سفارت بوده و مادرش در بهشت زهرای تهران مدفون است، می‌تواند به معنی شناخت خوب او از مناسبات بین دو کشور باشد.

 


به گزارش تابناک، سلام دختر صلاح الزواوی سفیر سابق فلسطین در تهران جانشین پدر شد و روز گذشته در مقر محمود عباس در اردن سوگند یاد کرد. صلاح الزواوی، از موسسین جنبش فتح، حدود چهل سال عهده دار این منسب بود و پس از هانی الحسن است، از سال ۱۳۶۱ در سفارت فلسطین در ایران خدمت کرده بود. در این حضور طولانی مدت، مادر لبنانی الاصل سلام، دلال الاعرج، درگذشت و در بهشت زهرای تهران دفن شد.


مدت طولانی سفارت صلاح در ایران او را به مقدم السفرا مشهور کرده بود با این حال روز پنجشنبه ۱۶ دی ماه ماموریتش پایان یافت و روز شنبه دخترش به این سمت منسوب شد. این خبر با واکنش گسترده‌ای در میان فعلان فلسطینی همراه شد.

الزواوی در سال ۱۹۳۷ در شهر صفد منطقه الجلیل، زادگاه رئیس دولت فلسطین، به دنیا آمد. پس از فاجعه سال ۱۹۴۸، خانواده سلام به سوریه نقل مکان و در شهر حلب اقامت کردند. پس از آن بود که پدر سلام، سمت سفیر سازمان آزادیبخش فلسطین در الجزایر، برزیل و سپس کنیا را به عهده گرفت و به باسابقه‌ترین دیپلمات فلسطینی در سمت خود تبدیل شد. سلام حدود ۱۸ سال است که در تهران زندگی کرده و آگاهی او از مناسبات دیپلماتیک بین دو کشور را به همراه داشته است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات