عربستان مدعی سرنگونی پنج پهپاد یمنی شد

شناسهٔ خبر: 75785 -
اخبار سراسری
ائتلاف سعودی مدعی رهگیری و انهدام ۵ فروند پهپاد نیرو‌های یمنی در خاک عربستان شد

عربستان مدعی سرنگونی پنج پهپاد یمنی شد

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، شبکه خبری اسکای نیوز بامداد سه شنبه گزارش داد: نیرو‌های ائتلاف اعلام کردند که پدافند هوایی عربستان پنج فروند هواپیمای بدون سرنشین را که از یمن به سمت عربستان هدف گیری شده بود، رهگیری و منهدم کرده است.

ائئلاف سعودی همچنین گفت که این پهپاد‌ها از صنعا پایتخت یمن به سمت عربستان به پرواز درآمده بودند.

ائتلاف مزبور یادآورشد که منابع تهدید را برای نابودی و انهدام زیر نظر دارد.

یمنی‌ها همواره بر هدف قراردادن مراکز نظامی و تاسیسات کلیدی عربستان تا توقف کامل حملات هوایی، دریایی و زمینی ائتلاف سعودی به کشورشان تاکید کرده اند.

طی روز‌های اخیر حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله صنعا پایتخت این کشور افزایش یافته است و تاکنون ده‌ها غیرنظامی در این حملات کشته شده اند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهاد‌های وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بار‌ها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات