شاخص بورس ۲ هزار واحد افت کرد

شناسهٔ خبر: 75720 -
اخبار سراسری
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲هزار واحدی روبرو شد.


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۳ میلیارد و ۴۹۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲ هزار و ۳۹ میلیارد تومان در بیش از ۲۹۵ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲ هزار و ۹۷۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۷۶ هزار و ۷۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، پالایش نفت بندرعباس و معدنی و صنعتی گل گهر با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد و ۹۰۴ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان در ۱۸۹ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۴ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۵۹۵ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های ریل پرداز نو آفرین، بیمه پاسارگاد و توکاریل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات