جمعیت جهان به ۷٫۸ میلیارد نفر رسید

شناسهٔ خبر: 75596 -
اخبار سراسری
در ۳ دهه آینده بیش از نیمی از افزایش جمعیت جهان تنها در ۸ کشور متمرکز خواهد بود و در برخی کشور‌ها نیز جمعیت تا بیش از ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش تابناک به نقل از عصرایران، جمعیت جهان در ابتدای سال ۲۰۲۲ به بیش از ۷.۸ میلیارد نفر رسیده است.

 بر اساس ارقام "اداره سرشماری ایالات متحده"، جمعیت جهان در پایان سال ۲۰۲۱، با رشد ۰.۹ درصدی ۷۴ میلیون نفر افزایش یافته و به رقم ۷.۸ میلیارد نفر رسیده است.

بر اساس اعلام اداره سرشماری آمریکا در سال ۲۰۲۲ در هر ثانیه ۴.۳ تولد و ۲ مرگ در جهان پیش بینی می‌شود.
در حالی که چین با یک میلیارد و ۴۳۹ میلیون و ۳۲۳ هزار نفر بیشترین جمعیت جهان را دارد، هند با یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون و ۴ هزار نفر جمعیت در جایگاه دوم است.

با این حال، هند در سال ۲۰۲۵ به مقام اول خواهد رسید و از چین به عنوان پرجمعیت‌ترین کشور جهان پیشی خواهد گرفت. ایالات متحده آمریکا در رتبه سوم جمعیتی جهان قرار دارد.

جمعیت ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۷۰۷ هزار نفری به ۳۳۲.۴ میلیون نفر رسید و رشد سالانه جمعیت در این کشور ۰.۲ درصد است.

با توجه به آمار تولد، مرگ و مهاجرت بین المللی انتظار می‌رود جمعیت ایالات متحده در سال ۲۰۲۲، هر ۴۰ ثانیه یک نفر افزایش یابد.

علاوه بر اینکه انتظار می‌رود در سال آینده هر ۹ ثانیه یک تولد و هر ۱۱ ثانیه یک مرگ در ایالات متحده رخ دهد، انتظار می‌رود که هر ۱۳۰ ثانیه یک مهاجر بین المللی به جمعیت این کشور بپیوندد.

پیش بینی می‌شود جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ به روند صعودی خود ادامه دهد و به حدود ۱۱ میلیارد نفر برسد و پس از آن به سیر نزولی بیفتد.


بر اساس ارقام سازمان ملل متحد، جمعیت جهان تا سال ۲۱۰۰ همچنان رو به افزایش خواهد بود، اما این افزایش در مناطق کمتری رخ خواهد داد. انتظار می‌رود بیش از نیمی از افزایش جمعیت جهان در ۳۰ سال آینده فقط در ۸ کشور متمرکز شوند. انتظار می‌رود این کشور‌ها جمهوری دموکراتیک کنگو، مصر، اتیوپی، هند، اندونزی، نیجریه، پاکستان، تانزانیا و ایالات متحده آمریکا باشند.

باز هم طبق آمار سازمان ملل، بلغارستان، لتونی، لیتوانی و اوکراین از جمله کشور‌هایی هستند که جمعیت آن‌ها طی همین مدت بیش از ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

ایران نیز از جمله کشور‌هایی است که طی ۳ دهه آینده با خطر پیری و کاهش جمعیت روبروست.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات