هواشناسی: تمام استان ها بارانی می شوند

شناسهٔ خبر: 75503 -
اخبار سراسری
یکشنبه (۱۲دی ماه) گستره بارش به‌تدریج کل کشور به‌جز نوار شمالی - که بارش پراکنده دارد - را فرا می گیرد.

به گزارش تابناک، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارندگی در اکثر نقاط کشور در هفته جاری از تدوام آلودگی تا فردا (۱۲دی ماه) در شهرهای تهران و کرج خبرداد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بارندگی در کشور درباره پیش بینی هواشناسی طی پنج روز آینده اظهار کرد: امروز(۱۱دی ماه) در هرمزگان و جنوب استان‌های بوشهر، فارس، کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی همراه با وقوع رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط استان‌های واقع در ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی همچنین شرق و غرب کشور بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد:‌ یکشنبه (۱۲دی ماه) گستره بارش به‌تدریج کل کشور به‌جز نوار شمالی - که بارش پراکنده دارد - را فرا می گیرد.

وی با اشاره به بارش های پراکنده در شمال غرب کشور افزود: دوشنبه(۱۳دی ماه) بارش در سطح کشور، به‌جز شمال غرب که بارش پراکنده دارد، ادامه خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه اظهار کرد: سه شنبه (۱۴دی ماه) عمده بارش در جنوب شرق کشور، شامل شرق هرمزگان و جنوب استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود و در برخی نقاط شمال غرب،غرب، جنوب غرب، مرکز و شرق کشور و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی افزود: چهارشنبه (۱۵دی ماه) نیز در برخی مناطق واقع در شرق، جنوب شرق و سواحل مرکزی دریای خزر بارش پراکنده رخ می‌دهد. طی این پنج روز بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های یاد شده به شکل برف خواهد بود.

به گفته ضیاییان از شنبه (۱۱دی ماه) تا دوشنبه (۱۳دی ماه) بارش در برخی مناطق استان‌های واقع در نیمه جنوبی کشور به‌ویژه شنبه (۱۱دی ماه) در هرمزگان، یکشنبه (۱۲دی ماه) در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، کرمان، جنوب اصفهان و دوشنبه (۱۳دی ماه) در بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب اصفهان سنگین و با رعد و برق و وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ همراه خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار کرد: یکشنبه (۱۲دی ماه) و دوشنبه (۱۳دی ماه) در مناطقی از سیستان و بلوچستان و کرمان وزش باد خیلی شدید با احتمال گرد و خاک رخ می دهد.

وی افزود: طی پنج روز آینده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به تناوب مواج و توفانی است و شنبه (۱۱دی ماه) و یکشنبه (۱۲دی ماه) دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر افزایش می‌یابد و از دوشنبه (۱۳دی ماه) با نفوذ جریانات شمالی، به‌طور محسوسی کاهش خواهد یافت و دریای خزر نیز مواج می‌شود.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت:آلودگی هوا به تناوب تا یکشنبه (۱۲دی ماه) در تهران و کرج ادامه دارد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۲دی‌ماه) کمی ابری تا نیمه‌ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای۱۰ درجه سانتیگراد و طی دوشنبه (۱۳ دی‌ماه) نیمه‌ابری تا ابری و در بعضی ساعت‌ها همراه با بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۱و ۱۲ دی‌ماه) بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز با دمای ۱- و یک درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات