هر بازی فکری چطور انجام میشود؟

شناسهٔ خبر: 55766 -
اخبار سراسری
هر بازی رومیزی مکانیسم خاصی داره که به اون مکانیزم بردگیم هم گفته می‌شه. این استراتژی روند بازی و روش انجام اون رو مشخص می‌کنه. این‌جا با انواع مکانیزم‌ها آشنا می‌شین.

 

G:PROJECTSAbzarikaموتور_برق_ماینرعلفزنچترنگcosmic-encounter-1.jpg

بازی کردن قطعا یکی از کارهای لذت‌بخش و جذابه، چه واسه بچه‌ها و چه واسه آدم بزرگ‌ها. دنیای بازی‌ها پر از جذابیت، هیجان، تجربه‌های جدید، شور و شادی و یادگیریه. می‌شه بازی کردن رو به‌عنوان یک مهارت هم بررسی کرد. بازی‌ها به انواع بسیار متنوعی تقسیم می‌شن. بازی‌های فکری و بردگیم‌ها یکی از انواع بسیار پرطرفدار بازی‌ها هستن. بردگیم‌ها که به‌تازگی از محبوبیت بیشتری تو بین افراد علاقه‌مند به بازی برخوردار شده‌ن، طیف بسیار وسیعی از سلیقه‌ها رو پوشش می‌دن. به‌خاطر جذابیت این موضوع، می‌خوایم یه نگاهی به مقوله‌ی مکانیزم بردگیم و بازی‌های رومیزی داشته باشیم.

هم‌چنان که با گذشت زمان، صنایع مختلف پیشرفته‌تر می‌شن، صنعت بازی هم پیشرفت‌های قابل توجهی داشته. بردگیم‌ها یا همون بازی‌های رومیزی، استراتژی‌ها و مکانیزم‌های مختلفی دارن. هر کدوم از بردگیم‌ها با مکانیزم خاصی طراحی می‌شن. اگه شما هم به دنیای شگفت‌آور بازی‌های فکری و بردگیم علاقه‌مندین با ما همراه باشین تا با انواع مکانیزم بردگیم و مکانیزم بازی فکری آشنا شیم.

G:PROJECTSAbzarikaموتور_برق_ماینرعلفزنچترنگ	erra-mystica.jpg

مکانیزم های بردگیم

این مکانیزم ها برگرفته از استراتژی ها و نوع نگاه و فکر بازیکن به هر مرحله بازی هستن. انواع اونا شامل: card drafting - player elimination – voting – hand management – push your luck وour luck - push n - voting ی ها و نوع نگاه و فکر بازیکن به هر مرحله بازی هستن. انواع و ... اند که متناسب با هر بازی تعیین میشه.

مکانیزم بازی اصطلاحی استعاره‌ای هست که جنبه عملکردی یه بازی رو نشون میده. برای مثال در بازی Root ، یک مکانیزم مرکزی وجود داره که بازی را هدایت می‌کند. در این بازی درواقع شما باید با استراتژی مناسب، مناطق بیشتری از زمین بازی را تحت تسلط خود بگیرید. مکانیزم این بازی، به صورت Area Influeence (نفوذ منطقه‌ای) می‌باشد. مکانیزم یه بازی چیه؟ ساختار قوانین اون بازی یا شیوه‌هایی که برای تعامل با شرایط اون بازی طراحی شدن و بدین‌ ترتیب، چگونگی بازی (GamePlay) را شکل میدن. مثلا بازی مونوپولی؛ نکته بسیار جالب و تحسین برانگیز در ارتباط با بردگیم مونوپولی رساندن این میزان  از هیجانات و تبادلات مالی فقط و فقط با دو عدد تاس و یک برد بسیار ساده است. اخیرا نسخه های بسیار بسیار متفاوتی از مونوپولی با تم فیلم های سینمایی و سریال های پرطرفدار مانند فرار از زندان، گیم اف ترونز ، برکینگ بد ، هری پاتر و …روانه بازار شده است.

بازی های فکری در سال های اخیر بازخورد خوبی داشته اند. اما شاید بپرسید چگونه می شود یک سرگرمی که فکری باشد طراحی کرد؟ در حقیقت باید گفت هر کسی که ایده خوبی داشته باشه میتونه یه بازی خلق کند، اما حتما اصول و مراحل دقیق دیزاین بازی فکری را باید رعایت نماید.

G:PROJECTSAbzarikaموتور_برق_ماینرعلفزنچترنگunnamed.png

یک بازی فکری چطور طراحی میشود؟

طراحی بازی فکری، خود با انتخاب یک موضوع اصلی یا ایده اصلی شروع میشه که رویدادهای اون رو هدایت می کند. تمرکز اصلی شما روی مکانیزم بازی به گونه ای که منطقی باشد و بازیکنان را علاقه‌مند کند، می باشد.

بهترین بازی ها برای یک تفریح سرگرم کننده رو میشه به چند دسته تقسیم کرد:

بازی های جنگی ، بازی های استراتژیک ، بازی های علمی آموزشی ، بازی های کودکان ، بازی های مافیایی ، بازی های بر پایه کشاورزی و ابزار باغبانی ، بازی های خانوادگی ، بازی های دورهمی و ...

اما تمام این بازی ها از کجا قابل تهیه هستند ؟ جدا از اینکه خرید حضوری بازی فکری ، این روزها معقول و منطقی نیست؛ میتوان از بازارهای انلاین و فروشگاه های معتبر اینترنتی خرید بازی فکری، این عمل را انجام داد. خیلی از سایتها مثل دیجیکالا در حوزه های مختلفی مشغول به فعالیت هستند ولی سایت هایی که به طور تخصصی روی حیطه کاری خود تمرکز کرده اند میتوانند انتخاب بهتری باشند.

چترنگ به عنوان یکی از معتبرترین برند ها و سایت های فروش بازی رومیزی و فکری، مدتی است بر سر زبانها افتاده و با ارائه بازی فکری به صورت حضوری و اینترنتی، با قیمتی مناسب تا درب منزل بازی را ارسال میکند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات