پوتین: سامانه دفاع موشکی «اس-۵۰۰» با موفقیت آزمایش شد

شناسهٔ خبر: 54875 -
اخبار سراسری
رئیس جمهور روسیه با اشاره به نوین سازی نیروهای مسلح این کشور از آزمایش موفق سامانه فوق پیشرفته اس-۵۰۰ خبر داد.

به گزارش فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه از پیشرفت در نوین سازی ارتش روسیه و آزمایش موفق سامانه دفاع موشکی فوق پیشرفته  «اس-۵۰۰» خبر داد.

به نوشته وبگاه «میلیتری واچ مگزین» ولادیمیر پوتین در خصوص آماده شدن اس-۵۰۰ گفت: «در نیروهای هوافضا ، حدود ۷۰ درصد یگان‌ها به سامانه‌های اس-۴۰۰ مجهز شده اند، گام بعدی نیز استقرار سامانه اس-۵۰۰ است. آزمایش این سامانه با موفقیت به پایان رسیده است.»

 پوتین از ساخت کشتی‌های مجهز به موشک‌های کروز «کالیبر» و سامانه موشکی ابرفراصوت «زیرکان» خبر داد.

بر اساس این گزارش، برد سامانه اس-۵۰۰، ۶۰۰ کیلومتر گزارش شده که تقریباً سه برابر بیشترین برد سامانه‌های دفاع هوایی غربی مانند «تاد» ساخت آمریکا و یک سامانه ساخت اسرائیل است. پیش بینی می‌شود این سامانه پدافند هوایی قبل از نیمه دوم سال ۲۰۲۲ وارد خدمت شود و برای پاسخگویی به تسلیحات نوظهور ایالات متحده که هم اکنون در دست توسعه هستند مانند بمب افکن پنهان کار «بی-۲۱» و مافوق صوت «اس آر -۷۲» که در دست توسعه هستند، استفاده شود.

موشک‌های اس-۵۰۰ قادرند موشک‌های کروز و  قاره پیما با سرعتی فراتر از پنج ماخ را رهگیری کنند. شرکت «آلماز آنتی» سازنده این سامانه مدعی است که اس۵۰۰ می‌تواند ماهواره‌های پایین‌تر از مدار زمین را هدف گیرد.

پیشتر »پاول سوزینوف» مدیر شرکت آلماز آنتی سازنده سامانه اس-۵۰۰ گفته بود که این سامانه ضربه‌ای به حیثیت نظامی آمریکا وارد می‌کند و تمامی سلاح‌های هجومی ارتش آمریکا را از کار انداخته و از تمام لایه‌های دفاع هوایی و موشکی آمریکا رد می‌شود.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات