ارتش روسیه اعلام کرد؛

برگزاری مانور نظامی مشترک روسیه و قزاقستان در دریای خزر

شناسهٔ خبر: 54451 -
اخبار سراسری
ارتش روسیه از برگزاری چهارمین روز مانور نظامی دریایی مشترک با نیروی دریایی قراقستان در آب های دریای خزر و هدف گرفتن موفق دشمن فرضی در جریان این مانور خبر داد.

ارتش روسیه با صدور بیانیه‌ای رسمی از برگزاری مانور نیروی دریایی جنوبی این کشور با نیروی دریایی قزاقستان در آب‌های دریای خزر خبر داد.

به گزارش مهر به نقل از تاس، بر اساس این گزارش، کشتی‌های نظامی دو طرف امروز با هدف‌گیری دشمن فرضی اقدام به آتش گشودن به سمت اهداف مذکور کردند.

لازم به ذکر است این مانور دریایی از روز دوشنبه ۱۸ ماه جاری میلادی آغاز شده و تا روز ۲۴ مِی ادامه خواهد داشت. محل برگزاری این مانور نیز در میانه دریای خزر واقع در آب‌های بین‌المللی این دریا اعلام شده است.

در بیانیه مذکور آمده است: گروهی متشکل از کشتی‌های جنگی «فلوتیلا» روسیه واقع در منطقه جنوبی نیروی دریایی ارتش روسیه با نیروی دریایی ارتش قزاقستان به انجام مانور نظامی پرداخته که با موفقیت، اهداف دشمن فرضی را مورد هدف قرار دادند. خدمه کشتی‌های نظامی هر دو طرف اقدام به آتش گشودن به سمت اهداف شبیه سازی شده از کشتی‌های جنگی دشمن فرضی نموده‌اند.

لازم به ذکر است ارتش روسیه با صدور بیانیه‌ای مجزا پیش از آغاز این مانور دریایی تاکید کرده بود که این مانور تنها یک تمرین نظامی مشترک میان روسیه و قزاقستان بوده و هیچ کشور ثالثی را منظور اهداف خود قرار نداده است.

 

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات