بایدن: حملات راکتی به اسرائیل متوقف شود!

شناسهٔ خبر: 54004 -
اخبار سراسری
رئیس جمهوری آمریکا بدون توجه به جنایات رژیم صهیونیستی، هدف واشنگتن را چگونگی کاهش قابل ملاحظه حملات راکتی به سرزمین‌های اشغالی فلسطین برشمرد.

به گزارش ایرنا، جو بایدن روز پنج شنبه درباره وضعیت تنش در سرزمین‌های اشغالی فلسطین افزود: جامعه اطلاعاتی، وزارت دفاع و خارجه با همتایان خود در اسرائیل و منطقه در تماس بوده‌اند.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش‌هایی که دریافت کرده‌ام، چیز قابل ملاحظه‌ای فراتر از واکنش  وجود نداشته است اما این سوال مطرح است که چگونه می‌توانند حملات راکتی را که به صورت کورکورانه به سمت جمعیت شلیک می‌شود، کاهش قابل ملاحظه‌ای دهند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ما نه تنها با اسرائیلی‌ها که با سعودی، مصر و دیگران صحبت کرده‌ایم و برای پیشرفت کار می‌کنیم.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین در غزه از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه تاکنون ۸۷ فلسطینی از جمله ۱۸ کودک و ۵ زن شهید شدند و دستکم ۵۳۰ نفر نیز زخمی شدند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که گردان های عزالدین قسام فرودگاه «رامون» رژیم صهیونیستی واقع در جنوب فلسطین اشغالی در ۲۲ کیلومتری غزه ظهر امروز با موشک عیاش ۲۵۰ مورد هدف قرار دادند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی دیروز پس از موشک باران فرودگاه «بن گوریون» در تل اویو آن را ناامن اعلام کرده و از هواپیماهای در حال عزیمت به آن خواست تا در فرودگاه رامون فرود آیند.

مقاومت شب گذشته نزدیک به ۵۰۰ راکت و موشک تنها به سمت دو شهر عسقلان و تل آویو شلیک کرد که در این حملات تاکنون ۵ اسرائیلی به هلاکت رسیده و ده ها نفر دیگر زخمی شدند.

امروز همزمان با عید فطر و به نشانه همبستگی و اتحاد در مقابل وحشیگری صهیونیست و با وجود ادامه حملات رژیم صهیونیستی، بیش از ۱۰۰ هزار فلسطینی صبح امروز نماز عید فطر را در مسجد الاقصی اقامه کردند.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

اکثر کشورهای جهان حملات بی‌رحمانه و غیرانسانی رژیم صهیونیستی به نوار غزه را محکوم کرده و خواهان توقف فوری آن شده‌اند. همچنین در دو روز گذشته ده‌ها تظاهرات در شهرهای مختلف جهان در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه و قدس اشغالی برگزار شده است.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات