عباسی در گفت‌وگو با الف:

بنزین در سال جاری افزایش قیمت نخواهد داشت/دولت دست در جیب مردم نکند

شناسهٔ خبر: 51355 -
اخبار سراسری
رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه ‌مجلس برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری مصوبه‌ای نداشته، گفت: بنابراین قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال جاری افزایش نخواهد یافت.

فریدون عباسی نماینده کازرون در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار الف با بیان اینکه فعلاً هیچ بحثی برای افزایش قیمت بنزین و حامل‌های انرژی وجود ندارد، گفت: در لایحه بودجه سال جاری نیز هیچ مصوبه‌ای مبنی بر اینکه محل درآمد دولت ناشی از افزایش قیمت بنزین باشد، وجود ندارد.

وی افزود: اگر قرار باشد قیمت حامل‌های انرژی به بهانه اینکه به قیمت فوب خلیج فارس برسد افزایش داده شود نباید معیشت مردم هدف قرار گیرد و بهم ریخته شود.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: هرگونه افزایش قیمت باید به نفع منافع ملی و مردم باشد. 

عباسی اظهار داشت: اینجانب معتقدم تغییر حقوق  و دستمزد مردم، مقدم بر تغییر قیمت حامل‌های انرژی است. به عبارت دیگر ابتدا باید حقوق و دستمزد مردم براساس کشورهای خلیج فارس باشد و بعد قیمت حامل‌های انرژی را بر این اساس تعیین کنیم.

وی تأکید کرد: اگر نرخ حامل‌های انرژی براساس منطقه خلیج فارس باشد، نمی‌توان حقوق و دستمزد مردم را با معیار دیگری تعیین کرد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه دولت نباید کسری بودجه خود را از جیب مردم تأمین کند و دست در جیب مردم کند، خاطرنشان کرد: خسارات بی‌تدبیری دولت را نباید مردم بپردازند.

عباسی اظهار داشت: اول باید درآمد مردم را تضمین کرد و بعد قیمت حامل‌های انرژی را تغییر داد.

وی با تأکید بر ایجاد اطمینان سرمایه‌گذاری در داخل کشور برای یک سرمایه‌گذار، گفت: یک سرمایه‌گذار باید اطمینان داشته باشد که وقتی سرمایه خود را صرف تولید می‌کند یکباره با تغییر شدید قیمت ارز مواجه نمی‌شود و سرمایه‌گذاری وی عایدی برایش خواهد داشت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد: باید بیکاری را به صفر برسانیم و به گونه‌ای عمل کنیم تا حتی نیروی کار از خارج وارد ایران شود. اگر این کارها در داخل انجام شد آن وقت می‌توان قیمت حامل‌های انرژی را واقعی کرد.

دیدگاه هاپربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات