قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان:

دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد

دمای هوای آذربایجان شرقی کاهش می‌یابد
شناسهٔ خبر: 121305 -
اخبار استان
تبریز-رییس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از روز دوشنبه با نفوذ سامانه بارشی به جو منطقه، دمای هوا کاهش یافته و بارش‌های رگباری استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد امیدفر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، عبور سامانه بارشی از عرض‌های شمالی کشور موجب افزایش ابر، بارش باران به صورت رگبار و غرش آذرخش به ویژه در نواحی شمالی و شرقی و بارش تگرگ و برخورد آذرخش در نواحی مستعد استان می‌شود.

وی با بیان اینکه این وضع تا اواخر این هفته در استان حاکم می‌شود، اظهار کرد: تشدید بارش‌های رگباری موجب آبگرفتگی معابر، جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه وزش باد و تندبادهای لحظه‌ای در روزهای دوشنبه و سه شنبه موجب خیزش گرد و خاک می‌شود، گفت: احتمال سقوط و یا پرتاب اجسام سبک، سقوط تابلوهای تبلیغاتی و خسارت به سازه‌های سبک وجود دارد، بنابراین محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهنسال و فرسوده ضروری است.

امیدفر، خواستار لغو سفرهای غیرضروری، عدم اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها و پرهیز از صعود به مناطق مرتفع و کوهستانی و انجام فعالیت‌های کوهنوردی، عدم پارک خودروها در کنار درختان فرسوده و انجام اقدامات پیشگیرانه در مورد مهار آبگرفتگی معابر شد.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات