قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی اذربایجان شرقی:

همایش ادبی «شمیم وحدت» در تبریز برگزار می‌شود

همایش ادبی «شمیم وحدت» در تبریز برگزار می‌شود
شناسهٔ خبر: 121302 -
اخبار استان
تبریز- مدیرکل تبلیغات اسلامی اذربایجان شرقی از برگزاری همایش ادبی «شمیم وحدت» در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی ظهر یک شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «تمسک به وحدت کلمه و برافراشتن پرچم برادری و مهربانی را برای ملّتمان و کشورمان، از واجب‌ترین واجبات می‌دانم»، گفت: وحدت مسلمانان از ابتدای ظهور اسلام مورد تاکید و توجه رسول مکرم اسلام، قرآن کریم، ائمه اطهار «ع» و مصلحان امت اسلام بوده است.

وی ادامه داد: در طول تاریخ شخصیت‌های بزرگ اسلامی از شیعه و سنّی برای تحقق وحدت اسلامی در حوزه‌های گوناگون فکری، سیاسی، علمی و ادبی کوشیده‌اند و در عصر حاضر نیز امام خمینی «ره» و رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچمدار وحدت اسلامی بوده و هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اظهار داشت: با توجه به اینکه امام راحل فرموده اند «لسان شعر بالاترین لسان است» چه نیکوست که صاحبان لسان برتر یعنی شاعران امت اسلام، رسالت و تکلیف شاعری خود را برای تحقق وحدت اسلامی ادا کنند.

وی خاطر نشان شد: بر همین اساس اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در نظر دارد با همراهی و همکاری انجمن شاعران اهل بیت (ع) و سازمان بسیج هنرمندان استان همایش ادبی «شمیم وحدت» را به عنوان بستر و فرصتی برای ادای این تکلیف الهی توسط شاعران برگزار کند.

حجت الاسلام حسینی در خصوص محورهای موضوعی و الهام‌بخش این همایش برای مضمون‌پردازی‌های شاعرانه نیز گفت: «آیات قرآن دربارۀ وحدت»، «سیره پیامبر مکرم اسلام (ص) و احادیث معصومین دربارۀ وحدت»، «امام خمینی و جانشین بر حق او مقام معظم رهبری پرچمداران حرکت وحدت اسلامی»، «ایران و انقلاب اسلامی قرارگاه و محور وحدت مسلمانان و آزادگان» از جمله محورهای همایش ادبی «شمیم وحدت» هستند.

وی «مشترکات عقیدتی و فرهنگ مشترک اسلامی، محورهای وحدت مسلمانان جهان»، «منادیان وحدت در جهان اسلام»، «شهدای وحدت»، «انسجام ملی در پرتو وحدت اسلامی»، «وحدت در پرتو ولایت فقیه»، «رابطۀ وحدت و امنیت و تفرقه و ناامنی» و هر موضوع و مضمون با درون مایه وحدت و همبستگی اسلامی و ملی را از دیگر محورهای این همایش برشمرد.

گفتنی است شاعران علاقه‌مند می‌توانند تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ آثار خود را برای شرکت در همایش ادبی «شمیم وحدت» از طریق فضای مجازی و پیام‌رسان‌های ایتا، بله، روبیکا و سروش به شماره ۰۹۳۷۸۵۱۴۷۰۹ و یا آی‌دی @shamimevahdat1402 ارسال کنند و همزمان با اختتامیه همایش در ۹ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۱۵ ربیع الاول و هفته وحدت به اشعار برگزیده از ۱۰ شاعر هدایایی تعلق خواهد گرفت.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات