قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

تبریز میزبان چهار کشور خارجی در کنگره بین المللی ادبیات عاشورایی

تبریز میزبان چهار کشور خارجی در کنگره بین المللی ادبیات عاشورایی
شناسهٔ خبر: 121294 -
اخبار استان
تبریز-هفتمین دوره کنگره بین المللی ادبیات عاشورایی به میزبانی دانشگاه تبریز روز ۲۱ شهریور ماه با حضور محققان و مداحان ایرانی و چهار کشور خارجی و شرکت کنندگان کشورمان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد فرشبافیان، دبیر هفتمین کنگره بین المللی ادبیات عاشورایی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: کنگره طبق روال سال‌های قبل، امسال نیز با حضور محققان، مبلغان، مداحان، اندیشمندان و شعرایی از کشورمان و همچنین کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان، عراق و ایران برگزار خواهد شد.

فرشبافیان از برنامه تجلیل از تعداد ۱۹ نفر از فعالان ادبیات عاشورایی کشور در جریان برگزاری کنگره خبر داد و یادآور شد: شخصیت‌هایی از جبهه مقاومت و چهره‌های علمی استانی و کشوری هم در این مراسم حضور خواهند داشت.

وی افزود: میهمانان این کنگره به همراه منتخبان استانی و کشوری عازم سفر زیارتی و معنوی عتبات عالیات عراق خواهند شد که برنامه‌های مفصلی در این سفر معنوی تدارک دیده شده است.

فرشبافیان از مردم ولایتمدار و عاشورایی ایران اسلامی به خصوص آذربایجان شرقی دعوت کرد با حضورِ پرشور در کنگره بین المللی ادبیات عاشورایی، وحدت و یکپارچگی خود را حول مکتب اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) به همگان نشان دهند و نقش خود را در برگزاری باشکوه کنگره ایفا کنند.

دیدگاه ها
پربیننده‌ترین اخبار روز

گزارشات تصویری

تبلیغات