قافلان سسی - اخبار میانه - میانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خبر داد؛

خدمات رسانی ۶۵ موکب آذربایجان شرقی به زائران اربعین حسینی

خدمات رسانی ۶۵ موکب آذربایجان شرقی به زائران اربعین حسینی
شناسهٔ خبر: 121270 -
اخبار استان
تبریز-مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی از خدمات رسانی ۶۶ موکب استان به زائران اربعین حسینی در مناطق مرزی و نیز مسیرهای منتهی به کربلای معلی در کشور عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود حسینی در جریان بازدید از موکب‌های برپا شده در مبادی وروردی و خروجی استان به سمت عراق اظهار داشت: بر همین اساس در مناطقی چون عجب شیر، ایلخچی، آذرشهر، بناب و ملکان که در مسیر تردد زوار داخلی و خارجی از جمله از کشورهای چون ترکیه قرار دارند، موکب هایی برپا شده و به مسافران وادی کربلا خدمات ارئه می‌کنند.

وی از استقرار ۶۵ موکب استان در مناطق مرزی و همچنین کشور عراق و مسیرهای منتهی به کربلای معلی نیز خبر داده و افزود: بیشترین تمرکز موکب‌های استان در مسیر نجف به کربلاست به طوری که بیش از ۴۰ موکب آذربایجان شرقی در این مسیر مستقر هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خاطر نشان شد: تعدادی از مواکب نیز در سلیمانیه، کاظمین و سامرا برپا شده‌اند و علاوه بر این زائران تردد کننده از مرزهای مهران و تمرچین نیز از خدمات موکب‌های آذربایجان شرقی در این مبادی مرزی استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: برخی از این مواکب علاوه بر ارائه خدمات معمول و مرسوم رفاهی شامل اسکان و توزیع غذا بین زوار اربعین، در زمینه انجام اقدامات و ارائه خدمات فرهنگی نیز فعال هستند و حتی برخی موکب‌های برپا شده نیز با رویکرد صرف فرهنگی فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام حسینی گفت: فعالیت این موکب‌های فرهنگی از این منظر حائز اهمیت است که باید در ایام اربعین بُعد معرفتی و تبیینی فرهنگ قرآنی و عاشورایی مکتب سیدالشهدا (ع) در کنار شور حسینی این تجمع میلیونی شیعیان جهان مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

دیدگاه ها
گزارشات تصویری

تبلیغات